Grzegorz Mielcarski: Jeśli Wisła Kraków chce obronić tytuł, musi spełnić co najmniej jeden warunek

PRZEGLĄD PRASY. Mistrzowie Polski przegrali w niedzielę z Górnikiem Zabrze (0:1) i po 14 meczach tracą 10 punktów do pierwszego Śląska Wrocław. - Wisła jest w kryzysie. Nie tylko mentalnym, ale też fizycznym - przekonuje ekspert Canal+ na łamach ?Przeglądu Sportowego?.
Więcej o Wiśle na krakow.sport.pl »

Byłego napastnika FC Porto dziwi to, że pomimo dwutygodniowej przerwy u podopiecznych Kazimierza Moskala widać braki w przygotowaniu. - Co dalej? W tej lidze można odrabiać duże straty - uważa Mielcarski. - Tyle że są dwie żelazne reguły i potrzebne jest spełnienie co najmniej jednej z nich, żeby wywalczyć mistrzostwo Polski. Trzeba wygrywać u siebie i ogrywać zespoły teoretycznie słabsze. A wiślacy przegrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała, Cracovią i Górnikiem. W takich spotkaniach koncentracja i mobilizacja powinna być na 200 procent.

W swoim felietonie komentator pisze także o meczu Cracovii z Ruchem. - Trener Dariusz Pasieka musi popracować nad zawodnikami pod względem mentalnym - podkreśla Mielcarski. - To niepojęte, żeby wygrana w derbach nie podniosła poziomu adrenaliny wśród graczy. Tymczasem w Chorzowie drużyna nie stworzyła żadnej sytuacji. Nie wymieniła poprawnie pięciu podań. A przecież wcześniej ograła mistrza.

Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Trenerzy Wisły zwykle zaczynają od zwycięstwa