Górnik gra w Łodzi. "Remis ze wskazaniem na zabrzan".

Ostatni mecz roku to pojedynek dwóch piłkarskich firm. Widzew podejmuje w Łodzi Górnika. - Więcej atutów przemawia za gośćmi z Zabrza - uważa Arkadiusz Aleksander, były piłkarz Górnika i Widzewa.
Arkadiusz Aleksander, obecnie napastnik pierwszoligowej Sandecji, w przeszłości występował zarówno w Górniku, jak i w Widzewie. - Mam sentyment do klubów, w których grałem, śledzę ich wyniki, oglądam mecze. O tym, co robiłem w Widzewie bardziej można jednak powiedzieć, że byłem niż grałem - śmieje się piłkarz.

Aleksander w barwach łódzkiego klubu zaliczył tylko jedną rundę (wiosna 2007). Zagrał wtedy w ledwie pięciu meczach. W Górniku było inaczej. W klubie z Roosevelta Aleksander wystąpił w ponad pól setce meczów, zdobył 15 goli. Jak teraz widzi szanse obu drużyn w dzisiejszym meczu? - Lepszy zespół na ten moment ma Górnik. Po niemrawym początku zabrzanie się wyraźnie rozkręcili i teraz są groźni dla każdego. Za to Widzew nie oddaje zbyt wielu punktów na swoim stadionie. Postawiłbym na remis ze wskazaniem na Górnika - mówi Aleksander.

Początek meczu w Łodzi o godzinie 15:45.

Górnik, Ruch, Jastrzębski Węgiel i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »