Szef Górnika po spotkaniu w Allianz. "Sprawa jest na dobrej drodze"

Trwają rozmowy na linii Górnik Zabrze - Allianz Polska. Chodzi o spłatę potentatowi ubezpieczeniowemu udzielanych pożyczek.
Prezes Górnika Artur Jankowski odwiedził siedzibę Allianz Polska w Warszawie. Allianz to do niedawna główny właściciel zabrzańskiego klubu, obecnie również jeden z najważniejszych akcjonariuszy klubu z Roosevelta.

Potentat ubezpieczeniowy w przeszłości udzielał pożyczek klubowi, obecnie nieoficjalnie mówi się, że zadłużenie Górnika względem Allianz wynosi około 12 milionów złotych. Przed kilku tygodniami informowaliśmy, że władze Allianz są gotowe zrezygnować z gotówki, natomiast pożyczki odzyskałyby poprzez reklamy w Górniku.

Tego dotyczyć miała wizyta szefa klubu w siedzibie firmy przy ul. Rodziny Hiszpańskich w stolicy. - Rozmowy prezesa Górnika z zarządem firmy Allianz Polska będą kontynuowane. Na jednej rozmowie na pewno się nie skończy. Kolejne spotkanie czeka obie strony w przyszłym tygodniu, po świętach. Sprawa jest na dobrej drodze, porozumienie wymaga jednak dłuższych negocjacji - informuje Jerzy Mucha, rzecznik prasowy Górnika Zabrze.

Górnik, Ruch, Jastrzębski i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »