Były prezes klubu z Zabrza: Umowa z Allianz korzystna dla Górnika? Kłamstwo!

Informowaliśmy już, że w Warszawie podpisane zostało porozumienie między władzami Allianz Polska a Górnikiem Zabrze. Klub będzie spłacał zadłużenie wobec firmy reklamami. - To umowa dobra, ale dla Allianz, nie dla Górnika - twierdzi były szef klubu, Łukasz Mazur.
- To bardzo ważna umowa dla Górnika Zabrze, ponieważ zadłużenie ogólne spółki obniżyło się dzięki niej o ponad 35 procent. To dobry sygnał dla inwestorów i osób współpracujących z Górnikiem - mówi oficjalnej stronie klubu prezes Artur Jankowski. Według naszych informacji zadłużenie Górnika względem Allianz wynosi około 12 milionów złotych.

Komentarz w tej sprawie przesłał do Śląsk.sport.pl były szef klubu, Łukasz Mazur. Eksprezes napisał:

"Przekuwanie porażek w sukces to przydatna umiejętność. Opanowali ją w Górniku. Jeszcze tydzień temu kompensowanie długu wobec Allianz z reklamą nie wchodziło w grę i było "be". A dziś ... dziś to sukces, "bardzo ważna umowa dla Górnika Zabrze". Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo! To bardzo ważna umowa, ale dla allianz (celowo z małej litery i proszę edytora, żeby nie poprawiał). Ratuje bowiem wynik ubezpieczyciela i stołki osób odpowiedzialnych za współpracę z Górnikiem. Zamieniają dług na reklamę ... Klub ma zablokowane miejsce reklamowe i jeszcze musi od tych kwot wydać żywą - której nie ma - gotówkę (VAT 23 %). Właściciel ... jak bardzo byłem głupi, ciesząc się swego czasu, gdy wchodzili do Górnika ... Jak zachowuje się odpowiedzialny właściciel, pokazały śląskie firmy, zamieniając swój dług wobec Polonii na akcje. A allianz ? Firma, która swego czasu wiele obiecała (mistrzostwo 2012, wielki Górnik) ma od dawna klub w głębokim poważaniu. Choć muszę przyznać, że mistrzowsko chłopcy (bo jak inaczej nazwać ich po zabawie w Górniku) z ubezpieczalni pozbyli się gorącego kartofla, jakim jest zadłużony klub. Oddanie władzy nad klubem miastu doprowadziło do sytuacji, gdy nikt ich nie wini. Teraz to problem miasta i jego mieszkańców (podatników). I to oni zapłacą w ostatecznym rozrachunku za tę piaskownicę. Niestety, prawdziwe było hasło na transparencie wywieszonym swego czasu przez kibiców: "Allianz Zniszczymy historię, kibiców, marzenia, liczy się tylko kasa i ubezpieczenia".