Piłkarze Lechii Gdańsk i Górnika Zabrze w Pałacu Prezydenta!

Na audiencji u prezydenta Burkina Faso pojawiła się piłkarska reprezentacja tego kraju. W gronie zaproszonych znalazło się dwóch zawodników polskiej Ekstraklasy.
Prezydent Blaise Compaore zaprosił wszystkich graczy, trenerów i kierownictwo ekipy, by życzyć "Ogierom" z Sahary powodzenia na zaczynającym się za dwa tygodnie finałowym turnieju o Puchar Narodów Afryki. W gronie gości, którzy pojawili się w Pałacu Prezydenckim byli Prejuce Nakoulma z Górnika Zabrze i Abdou Razack Traore z Lechii Gdańsk.

- Piłkarsko jesteśmy w czołówce afrykańskich krajów, jesteśmy w gronie 50 najlepszych krajów w rankingu światowym. Ale teraz musimy się skupić wyłącznie na tym turnieju. Nie możemy nikogo zlekceważyć, zwłaszcza Sudanu czy tym bardziej Angoli - przestrzegł zawodników prezydent Compaore.

Szef piłkarskiej federacji Burkina Faso zdradził sumy, które piłkarze tego kraju dostaną za pokonywanie kolejnych poprzeczek. Za zdobycie trofeum mają otrzymać 20 milionów tamtejszych franków, czyli ponad 135 tys. zł (100 XOF = 0,6788 zł).

Więcej informacji na stronie Agencji Informacyjnej Burkina Faso. Polecamy zdjęcie reprezentacji z prezydentem, pułkownikiem Compaore (Nakoulma w drugim rzędzie, na prawo od szefa państwa).

Górnik, Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o: