Były prezes Górnika będzie teraz rządził u pierwszoligowca

Trzęsienie ziemi we władzach klubu z Radzionkowa. W odstawkę poszło wielu działaczy
- Nowe wyzwania wymagają nowych ludzi - uzasadnia prezes Tomasz Baran, który dalej będzie kierował klubem. Jego ścisłymi współpracownikami, nowymi członkami zarządu, będą Łukasz Mazur i Ireneusz Zabawa.

Zabawa jest prawnikiem i pochodzi z Krakowa. Mazur to były prezes Górnika Zabrze. - Obaj są zaangażowani w powstanie w Radzionkowie spółki, która z czasem zastąpi stowarzyszenie - mówi Baran

Mazur ma zostać wiceprezesem ds. organizacyjnych i sportowych. Baran liczy na jego dobrą znajomość rynku piłkarskiego. Były prezes Górnika Zabrze, jeszcze w czasach swojego urzędowania na Roosevelta, nie krył swoich sympatii do Ruchu Radzionków i Barana. Oba kluby w tym czasie nawiązały współpracę.

Miejsca w zarządzie Ruchu stracili Andrzej Urzędniczok, Wojciech Cieszyński, Sebastian Pasiński i Piotr Magierek. Rezygnacji nie złożył jeszcze Marcin Wąsiak. Urzędniczok, Cieszyński oraz Wąsiak mają nadal pracować w klubie. - Realnie urzędującym prezesem będzie Ireneusz Zabawa - zaznacza Baran.

Nowy zarząd podjął decyzję, że trenerem zespołu pozostanie Artur Skowronek. - Warunki nowego kontraktu są już uzgodnione. Podpisy pod umową powinniśmy złożyć w środę - kończy Baran.