Drugoligowiec z Legnicy lepszy od Górnika

W drugim tegorocznym sparingu zabrzanie przegrali 1:3 z Miedzią.
Mecz na zgrupowaniu w Dzierżoniowie trwał 100 minut (4 x 25 minut). Trener Adam Nawałka testował sporą grupę nowych graczy. Na boisku pojawili się testowani obcokrajowcy: Ukrainiec Oleksandr Szeweluchin, Łotysz Antons Jamelins, Czech Jakub Planicka i Niemiec Edgard Bernhardt. Ponadto wystąpili Mateusz Słodowy, Rafał Darda i Damian Nawrocik.

Przeciwko Górnikowi zagrali jego byli zawodnicy - bramkarz Andrzej Bledzewski i pomocnik Piotr Madejski. Miedź zagrała bez kompleksów, strzeliła zabrzanom aż trzy gole. Górnik odpowiedział trafieniem Mariusza Magiery bezpośrednio z rzutu rożnego.

Miedź Legnica - Górnik Zabrze 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Zakrzewski (36.), 2:0 Grzegorzewski (64.), 3:0 K. Zieliński (83.), 3:1 Magiera (93.)

Górnik (I i II kwarta): Skorupski (26. Planicka) - Słodowy, Pazdan, Telichowski, Jamelins (41. Wodecki) - Thomik, Przybylski, Mączyński, Bernhardt, Wodecki - Milik (26. Zieliński); (III i IV) Michalak (76. Sławik) - Bemben, Darda, Szeweluchin, Magiera - Wodecki (85. Król), Kwiek, Marciniak, Płonka, Nawrocik - M. Zieliński (66. Zahorski).

Górnik, Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »