Sport.pl

Kadra Górnika na zgrupowanie w Turcji. Dwóch nowych, ale bez Zahorskiego!

Trener Adam Nawałka ogłosił nazwiska piłkarzy, którzy we wtorek udadzą się na zgrupowanie w Turcji.
Kadra na obóz liczy 22 nazwiska. W tej grupie znaleźli się nowy bramkarz Norbert Witkowski (były gracz Irkalisu Saloniki podpisał półroczny kontrakt) oraz pomocnik Kamil Cholerzyński (Górnik chce go wypożyczyć z GKS-u Katowice).

Zaskakująca jest obecność w kadrze Aleksandra Kwieka, którego mocno kusiła Lechia Gdańsk. Trenerzy zabierają też do Turcji Adama Dancha, który ostatnio zmagał się z poważną chorobą. Ostatnie wyniki jego badań były jednak bardzo obiecujące. Do Turcji leci też Adam Marciniak, który podpisał już kontrakt z Cracovią.

Kogo brakuje? Prejuce'a Nakoulmy, który przebywa z reprezentacją Burkina Faso na mistrzostwach Afryki, Damiana Michalika, Gabriela Nowaka, Macieja Bębenka (dwaj ostatni dopiero wracają do formy po poważnych kontuzjach) oraz - co najważniejsze - Tomasza Zahorskiego. Doświadczony napastnik także nosił się z zamiarem odejścia, ale klub informuje, że jest jeszcze szansa, aby Zahorski doleciał do Turcji. Zgrupowanie górników potrwa do 10 lutego.

Kadra Górnika na zgrupowanie w Turcji według oficjalnej strony klubu: Bramkarze: Łukasz Skorupski, Mateusz Sławik, Norbert Witkowski. Obrońcy: Michał Bemben, Adam Danch, Bartosz Kopacz, Mariusz Magiera, Adam Marciniak, Paweł Olkowski, Michał Pazdan, Oleksandr Szeweluchin, Błażej Telichowski. Pomocnicy: Michał Jonczyk, Aleksander Kwiek, Krzysztof Mączyński, Michał Płonka, Mariusz Przybylski, Paweł Thomik, Marcin Wodecki. Napastnicy: Wojciech Król, Arkadiusz Milik, Michał Zieliński.

Więcej o:
Komentarze (1)
Kadra Górnika na zgrupowanie w Turcji. Dwóch nowych, ale bez Zahorskiego!
Zaloguj się
  • Gość: arturzjeleniejgory

    Oceniono 1 raz -1

    Witkowski wiedział, co robi, że podpisuje na pół roku - w I lidze już go nie będzie.
    To co dzieje się w tym zasłużonym klubie to żenada to potegi n-tej. Niestety.
    Jak widać, niedawny spadek nic nikogo nie nauczył, więc najwyraźniej potrzebny jest kolejny...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX