Górnik w Sosnowcu? Kierownik Stadionu Ludowego: "Nie ma tematu"

Leszek Baczyński, kierownik Stadionu Ludowego, podkreśla, że obiekt jest gotowy, żeby przyjąć klub spoza Sosnowca, ale jednocześnie nie sądzi, żeby miał nim być Górnik.
Komisja Licencyjna naciska, żeby Górnik wskazał obiekt rezerwowy, na jakim będzie rozgrywał spotkania ekstraklasy. Działacze Polskiego Związku Piłki Nożnej nie godzą się, żeby zabrzanie grali dłużej na placu budowy.

Padła propozycja, żeby Górnik rozgrywał mecze na Stadionie Ludowym. Sosnowiecki obiekt nie tak dawno służył Wiśle i Cracovii, więc prawdopodobnie sprostałby wymogom licencyjnym.

- Wszystko jest możliwe, ale taka decyzja na pewno pociągnęłaby za sobą ogrom pracy - zaznacza Baczyński, który podkreśla, że to nie jest nowy pomysł. - Sygnał o ewentualnym zainteresowaniu Górnika grą w Sosnowcu dostałem już jakiś czas temu. Sugerowałem rozmowę pomiędzy prezydentami miast. Sprawa nie nabrała tempa, więc dla mnie nie ma tematu - podkreśla Baczyński.

Gdy w Sosnowcu grały krakowskie kluby, to finansowo skorzystało na tym Zagłębie. - To jednak były inne czasy. Dziś klub jest już miejską spółką i rządzi się innymi prawami. Zakładam jednak, że gdyby Górnik zagrał w Sosnowcu, to Zagłębie i miasto na pewno by na tym nie straciły - mówi Baczyński, który jest również prezesem drugoligowca.