Miasto chętnie odda Górnika Zabrze w dobre ręce. "Jesteśmy otwarci"

Miasto nie jest od prowadzenia klubu - twierdzi wiceprezydent Zabrza. Niewykluczone, że jeszcze w pierwszej połowie roku gmina przekaże Górnika nowemu właścicielowi. Rozmowy trwają.
Zabrze dwukrotnie w ostatnich latach było właścicielem Górnika. W 2006 roku gmina uratowała zasłużony klub przez bankructwem, poprzez spółkę MOSiR została jego większościowym udziałowcem.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Latem ubiegłego roku Zabrze po raz kolejny musiało pomagać swojej piłkarskiej wizytówce, wtedy z większościowego pakietu zrezygnowała firma Allianz. Choć w pewnym momencie wydawało się, że władze miasta chętnie na dłużej pozostaną przy takim rozdaniu, to jednak najnowsze sygnały z ratusza są inne. - Powinniśmy angażować się przede wszystkim w sprawy związane z infrastrukturą. Ale na razie nie ma innego wyjścia, a my czujemy się w obowiązku, żeby ratować Górnika - przekonuje Małgorzata Mańka-Szulik, dając do zrozumienia, że obecna sytuacja jest tymczasowa.

- Miasto nie jest od prowadzenia klubu. To nie jest tak, że pierwszej lepszej osobie oddamy klub. Ale rozmowy w tej sprawie trwają. My jesteśmy otwarci - przyznaje wiceprezydent Krzysztof Lewandowski.