Piękna prezenterka kibicuje Górnikowi Zabrze. Ma powody rodzinne

Górnikowi kibicuję od dawna - mówi ?Gazecie? Grażyna Torbicka, popularna prezenterka telewizyjna, jurorka Festiwalu w Cannes.
Grażyna Torbicka to jedna z najbardziej znanych osobowości polskiej telewizji. Dziennikarka, prezenterka telewizyjna i konferansjerka wielokrotnie honorowana była prestiżowymi w telewizyjnym świecie nagrodami - Telekamerą i Wiktorem, otrzymała też srebrny Medale Gloria Artis "Zasłużony dla Kultury Polskiej", przyznany przez ministra kultury. Jest też autorką programu "Kocham Kino", emitowanego przez telewizyjną Dwójkę oraz zasiada w jury festiwalu filmowego w Cannes.

To wszystko wiemy. Nie wszyscy natomiast wiedzą, że Grażyna Torbicka to fanka Górnika. - To jest wręcz fanatyczka - ze śmiechem opowiada jeden z byłych prezesów zabrzańskiego klubu.

- Przed laty to byłam tym klubem wręcz zafascynowana - przyznaje dziennikarka. - To były czasy Stanisława Oślizły czy Huberta Kostki, ja byłam wtedy dziewczynką, nastolatką. Oślizło to był piłkarz marzeń, a Górnik wtedy absolutny top - opowiada. - Teraz pozostał wielki sentyment. Wciąż kibicuję Górnikowi. Czy kiedyś znów sięgnie po sukcesy i mistrzostwo? Skoro polska piłka może się odrodzić, to Górnik także! - dodaje i nie wyklucza, ze jeszcze zawita na stadion przy ulicy Roosevelta.

Torbicka to córka prezenterki telewizyjnej Krystyny Loski i działacza piłkarskiego Henryka Loski; Ten ostatni, rodowity tyszanin, przez pewien czas był działaczem Górnika Zabrze, potem piłkarskim menedżerem.