Łukasz Skorupski w ramach kary zagra z Sokołem Łany Wielkie?

1 kwietnia Górnik Zabrze gra ważny ligowy mecz z Koroną Kielce. Wiele wskazuje na to, że najlepszy bramkarz zabrzan w ten weekend za rywala może mieć Ludowy Klub Sportowy ze wsi Łany Wielkie.
Łukasz Skorupski, podstawowy dotąd bramkarz Górnika, młodzieżowy reprezentant kraju, trenuje obecnie z zespołem A klasy. To kara za spowodowanie awantury w katowickim pubie Lorneta z Meduzą. Jego brat Michał nie jest oficjalnie graczem Górnika, ale po wypełnieniu kontraktu w BKS-ie Stal Bielsko-Biała odbudowywał formę po kontuzji trenując z ekipą Adama Nawałki. Po incydencie w Katowicach on również trenuje z zespołem rezerw.

Drużyna Górnik II rundę wiosenną inauguruje 31 marca, a pierwszym rywalem będzie zespół LKS Sokół Łany Wielkie. Na razie nie wiadomo, czy Łukasz Skorupski zagra w tym spotkaniu.

Aleksander Kwiek, trzeci z ukaranych za awanturę w lokalu piłkarzy Górnika, został odsunięty od występów w najbliższym meczu z ŁKS-em Łódź. Trenował dziś poza zespołem, m.in. w towarzystwie przechodzącego rehabilitację Gabriela Nowaka. Po meczu z ŁKS-em o dalszym losie Kwieka ma zdecydować trener Nawałka.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »