Mecz w cieniu afery. Bez bramek, nuda, ironiczny śmiech... [ZDJĘCIA]

Bardzo słabe spotkanie w Zabrzu. Górnik przeważał, ale nie potrafił pokonać wyjątkowo kiepskiego ŁKS-u.
Był to pierwszy mecz po aferze w katowickim lokalu Lorneta z Meduzą, w efekcie której klub ukarał Łukasza Skorupskiego i Aleksandra Kwieka. Obaj zawodnicy pojawili się na trybunach.

Z powodu braku Skorupskiego między słupkami stanął Norbert Witkowski, który po raz ostatni w polskiej Ekstraklasie grał... w listopadzie 2010 roku, a potem był rezerwowym graczem Iraklisu Saloniki. Jego debiut w barwach Górnika wypadł w meczu z ligowym outsiderem. W pierwszej połowie łodzianie nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

Znacznie więcej roboty w tym spotkaniu miał Bogusław Wyparło. Gospodarze sytuacji bramkowych mieli tego popołudnia naprawdę dużo - Mariusz Magiera trafił w poprzeczkę, Michał Zieliński trafił do siatki, ale był na spalonym, blisko zdobycia bramki byli Krzysztof Mączyński, Paweł Olkowski. W 42. minucie w polu karnym padł Zieliński, sędzia jednak nie odgwizdał karnego.

Po przerwie nadal przeważali zabrzanie. Trenerzy obu drużyn próbowali coś zmienić w słabej grze swoich zespołów. W ekipie z Łodzi na boisko wszedł Grzegorz Bonin, który przez kilka sezonów grał wcześniej w Górniku, u gospodarzy na boisku pojawili się Michał Jonczyk i Arkadiusz Milik. Nie odmieniło to tego miernego widowiska. Goście to obecnie jeden z najsłabszych polskich ligowców, a gospodarze byli bezradni przy próbach ataku pozycyjnego. W końcówce kibice raz po raz parskali śmiechem po zagraniach z obu stron.

Górnik Zabrze - ŁKS Łódź 0:0

Górnik: Witkowski - Bemben, Danch, Szeweluchin, Magiera Ż - Olkowski Ż (68. Jonczyk), Marciniak, Pazdan, Mączyński (77. Milik), Nakoulma - Zieliński.

ŁKS: Wyparło - Gieraga (59. Bonin), Gancarczyk Ż, Łabędzki, Gercaliu Ż - Sasin, Laizans, Saganowski, Łukasiewicz, Iwański (60. Papikyan) - Mięciel (84. Stąporski).

Sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork).

Widzów: 3000.

Górnik, Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »