Najważniejszy mecz sezonu Górnika? Z Cracovią gra o wszystko

W piątek Górnik Zabrze będzie mógł mocno przybliżyć się do głównego celu na ten sezon, czyli utrzymania w ekstraklasie.
W Zabrzu pełna mobilizacja przed piątkowym wyjazdowym meczem z ostatnią w tabeli Cracovią. Zwycięstwo w tym spotkaniu niemal na pewno zapewni zabrzanom utrzymanie w ekstraklasie, natomiast porażka wprowadzi ogromną nerwowość na Roosevelta.

Nic dziwnego, że trener Adam Nawałka chce mieć do dyspozycji wszystkich swoich najlepszych graczy. Szkoleniowiec, niespodziewanie dla większości obserwatorów, skrócił karę Łukaszowi Skorupskiemu, głównemu bohaterowi niesławnego incydentu w jednym z katowickich lokali. W kadrze jest też z powrotem Aleksander Kwiek, który także znalazł się o piątej nad ranem w "Lornecie z Meduzą".

To nie koniec wzmocnień kadry. Kontuzjowany ostatnio pomocnik Mariusz Przybylski dołączył już do zespołu i normalnie trenuje. Nie ma u niego śladu po kontuzji stawu skokowego. We wtorek w gronie trenujących zabrakło natomiast Michała Jonczyka, któremu dokuczał ból kolana. Jednak zawodnik po badaniu USG kolana decyzją lekarzy będzie mógł wrócić do normalnych zajęć. To jedynie przeciążenie stawu kolanowego.