Władze Górnika spotkają się z przedstawicielami kibiców

Po burdach, do których doszło w czasie Wielkich Derbów Śląska, zabrzański klub ogłosił już drugi komunikat. Tym razem informuje o planowanym spotkaniu z przedstawicielami stowarzyszenia kibiców.
Zaraz po meczu Górnik ogłosił, że odcina się od pseudokibiców, którzy uczestniczyli w zajściach na stadionie przy Cichej. "Osoby, które przyczyniły się do wspomnianych zniszczeń i dewastowania mienia zostaną zobowiązane do naprawy poczynionych szkód" - czytamy w klubowym obwieszczeniu.

Dziś zabrzańskie władze ogłosiły nowy komunikat. Zawiadamiają, że we wtorek Zarząd Górnika spotka się z przedstawicielami Stowarzyszenia Klub Sympatyków Górnika Zabrze. Cel - "omówienie wydarzeń, jakie miały miejsce w trakcie Wielkich Derbów Śląska."

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Jednocześnie władze Górnika zadeklarowały wolę współpracy z zarządem Ruchu w sprawie wyjaśnienia przyczyn zajść w trakcie WDŚ i ustalenia osób winnych. "Wspólne działania obu klubów w zakresie profilaktyki powinny doprowadzić w przyszłości do wyeliminowania zagrożeń dotyczących bezpieczeństwa na naszych stadionach" - czytamy w poniedziałkowym komunikacie.