Sport.pl

Czy możliwe jest pojednanie kibiców Górnika i Ruchu? [KOMENTARZ]

Piłkarskie kluby w pogoni za transferami, zyskiem z biletów i walką o sponsorów zapominają o pracy u podstaw z kibicami. W efekcie, co jakiś czas oglądamy zdemolowane trybuny stadionów.
Nienawiść między szalikowcami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze pozostaje niezmienna od lat. Na piłkarskie stadiony wkroczyło nowe pokolenie kibiców, ale temat chuligańskich burd podczas derbów wraca regularnie.

Zastanawiam się, dlaczego? Najbardziej winię za to same kluby. Działacze w pogoni za licencjami, wynikami promocyjnymi i marketingowymi, transferami, wyścigiem o ilość sprzedawanych karnetów zapominają o sprawach kluczowych. Swego czasu Michael Mueller, szef rady Nadzorczej Górnika, rzucił pomysł stworzenia warsztatów dla kibiców obu klubów. To była naprawdę dobra myśl. Ale co z realizacją? Co z zaangażowaniem mediów do tego pomysłu? Czy tylko ja przegapiłem, że były jakieś wspólne warsztaty?

Czy na pewno nie można na dużą skalę zorganizować wspólnych akcji, które będą łagodzić stare napięcia między klubami? Czy na pewno piłkarze obu klubów nie mogą częściej wspólnie reklamować dobre wzorce zachowań?

Po cichu liczę, że to się może zmieni właśnie po ostatnich derbach. Na razie prezesi Górnika i Ruchu niemal jednym głosem zapowiedzieli, że odcinają się od pseudokibiców. Teraz pora, by coś wspólnie zbudowali. Może to właśnie Artur Jankowski i Dariusz Smagorowicz przejdą do historii jako prezesi, którzy doprowadzili do pojednania między fanami obu utytułowanych śląskich ligowców.

Podyskutuj o relacjach kibiców Ruchu i Górnika na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (1)
Czy możliwe jest pojednanie kibiców Górnika i Ruchu? [KOMENTARZ]
Zaloguj się
  • adam81w

    Oceniono 12 razy -8

    Ciekawe, że nie pytacie w sport.pl o to czy możliwy jest powrót do polskości na trybunach ruchu? Bo kluby w pogoni za transferami, zyskami z biletów i walką o sponsorów zapominają o pracy u podstaw z kibicami. W efekcie, co jakiś czas słyszymy na trybunach ruchu piosenki separatystyczne pt Polska bez Śląska, oglądamy fany kibiców ruchu, że nie są Polakami czy inne z napisami po niemiecku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX