Sport.pl

Królem strzelców Młodej Ekstraklasy zostanie gracz Górnika?

Przed czterema laty Marcin Wodecki z Górnika został królem strzelców Młodej Ekstraklasy. Teraz blisko powtórzenia tego wyczynu jest inny gracz zabrzan.

19-letni Szymon Sobczak ma wielką szansę zdobyć tytuł króla strzelców Młodej Ekstraklasy. Dwie kolejki przed końcem rozgrywek napastnik Górnika Zabrze jest współliderem klasyfikacji najlepszych snajperów ME. On i Michał Grunt z Polonii Warszawa mają na koncie po 11 goli. Grupa pościgowa liczy pięciu zawodników i ma jeden gol straty do duetu liderów.

Urodzony w Zakopanem Sobczak to wychowanek Wisły Kraków, w Zabrzu gra od 2008 roku. 19-latek zdążył zaliczyć już cztery mecze w Ekstraklasie (przed dwoma laty, w sumie 25 minut).

W ubiegłym roku Sobczak został królem strzelców finałowego turnieju Mistrzostw Polski juniorów starszych w Ożarowie, gdzie Górnik wywalczył srebrny medal.

W obecnym sezonie z młodym graczem wiąże się jedno niecodzienne wydarzenie. W czasie meczu Górnika z Koroną Kielce Sobczak szykował się do wejścia na boisko, przy linii bocznej tak intensywnie się rozgrzewał, że sędzia upomniał go żółtą kartką (za przeszkadzanie liniowemu). Trener Adam Nawałka zrezygnował wówczas ze zmiany.

Więcej o: