Jan Tomaszewski jest konsekwentny, kibicuje Podolskiemu i Klosemu

Słynny polski bramkarz, obecnie poseł PiS, w wywiadzie dla klubowego pisma chwali Górnika Zabrze, ale również piłkarzy reprezentacji Niemiec. - Będę trzymał za nią kciuki - podkreśla jeszcze raz.
Tomaszewski rozmawiał z przedstawicielem klubowego magazynu "Górniku". Pochwalił trenera Adama Nawałkę, zapowiedział też swój przyjazd na stadion Górnika.

- Z miłą chęcią przyjmę zaproszenie i zasiądę na trybunach. Tym bardziej, że Górnik ma tak wspaniałych kibiców. Zmartwiła mnie tylko sprawa licencji, którą Górnik na pewno dostanie w drugiej turze. Życzę Górnikowi, by jak najszybciej mógł grać na nowym stadionie. Słyszałem, że to będzie piękny, nowoczesny obiekt - stwierdził

Tomaszewski powtórzył też, że w trakcie tegorocznego Euro będzie kibicował reprezentacji Niemiec. Wyróżnił Łukasza Podolskiego i Mirosława Klose. - Oni cały czas podkreślają swoją polskość i to mi się bardzo podoba. W tej sytuacji będę trzymał kciuki za nich, jak również reprezentację Niemiec. Szczególnie bardzo mi się podoba postawa Łukasza. A w jakim klubie na zakończenie kariery chciałby zagrać Podolski? Oczywiście, że w Górniku. I dlatego tak mi się spodobała ta deklaracja Podolskiego. Nie tylko chce zakończyć karierę w Polsce, tam gdzie się urodził, ale jeszcze mówi o tak zasłużonym klubie dla polskiego futbolu, jakim jest Górnik - mówi Tomaszewski.

Cały wywiad w czerwcowym numerze Magazynu "Górnik", który już wkrótce ma pojawić się w zabrzańskich kioskach.