PZPN: Górnik Zabrze objęty nadzorem finansowym i infrastrukturalnym

Górnik znalazł się pod lupą PZPN-u. Klub z Zabrza w czasie obowiązywania licencji będzie dokładnie sprawdzany przez związkowych ekspertów.
Dopiero dziś, po dwóch dniach od posiedzenia Komisji Odwoławczej, PZPN, zamieścił oficjalny komunikat w sprawie licencji. Okazuje się, że klub z Zabrza, który ostatecznie dostał zgodę na grę w Ekstraklasie, został objęty nadzorem zarówno finansowym, jak również infrastrukturalnym.

To nowość, bo wcześniej nikt z działaczy Górnika o tym nie wspominał.

"28 maja 2012 r. Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła odwołania Widzewa Łódź i Górnika Zabrze od decyzji pierwszej instancji. Obie decyzje zostały rozpatrzone pozytywnie. Decyzją komisji miejscem rozgrywania meczów przez klub Górnik Zabrze jest Stadion Ludowy w Sosnowcu, przy ul. Kresowej 1. Klub został również objęty nadzorem infrastrukturalnym i finansowym." - głosi komunikat na oficjalnej stronie związku.

Nadzór oznacza, że eksperci PZPN raz na miesiąc pojawiają się w klubie i kontrolują finanse oraz infrastrukturę. W razie stwierdzonych zaniedbań sprawa Górnika trafi ponownie do Komisji ds. Licencji.