Sport.pl

Kto będzie pierwszym bramkarzem Górnika Zabrze

Wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie między słupkami bramki Górnika zobaczymy kogoś nowego
To jedna z większych zagadek dotyczących składu zabrzan na nowy sezon. Z trójki golkiperów, która była w pierwszym zespole w minionych rozgrywkach, teoretycznie może nikt nie pozostać. Za pięć dni wygasają kontrakty Mateusza Sławika i Norberta Witkowskiego, natomiast Łukasz Skorupski jest przewidziany do zyskownej sprzedaży.

Wszystko wskazuje na to, że klub w najbliższym czasie przedłuży umowę z Witkowskim, który w minionym sezonie grał niewiele, ale wtedy kiedy pojawiał się na boisku, nie zawodził. Nie wiadomo jednak z kim Witkowski mógłby rywalizować o koszulkę z numerem jeden. Na giełdzie nazwisk pojawił się m.in. Wojciech Kaczmarek, który niedawno rozwiązał kontrakt z Cracovią. 29-letni bramkarz łączony był z bydgoskim Zawiszą, gdzie właścicielem jest jego agent Radosław Osuch. Kaczmarek wolałby jednak grać w ekstraklasie. Wśród spekulacji pojawia się też nazwisko Wojciecha Skaby, który w Legii jest wyłącznie dublerem. Sam Skaba przyznał niedawno, że Dusan Kuciak "jest w tej chwili nie do przeskoczenia" na pozycji bramkarza numer jeden w stołecznym zespole. Problemem jest jeszcze dwuletni kontrakt Skaby w Legii. - Jeśli trafi się jakiś klub, który będzie mnie chciał i Legia się z nim porozumie, to uważam, że sprawa transferu jest otwarta - dodaje zawodnik, który jest wychowankiem Naprzodu Rydułtowy, a w ekstraklasie debiutował w barwach Odry Wodzisław.

- Na tą chwilę Łukasz Skorupski jest z nami. Jeśli odejdzie to są przymiarki, który wzmocniłby rywalizację. Myślimy też o jeszcze jednym młodym utalentowanym bramkarzu - mówi naszemu portalowi Jaroslaw Tkocz, trener bramkarzy w Górniku. Niewykluczone, że tym młodym zawodnikiem będzie Dawid Kudła, który pojawił się w gronie testowanych. Dwudziestolatek jest wychowankiem Górnika Zabrze, w ostatnim sezonie zaś był zawodnikiem cypryjskiego AS Dynamo Pervolion.

Górnik i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o: