Silny fanklub Górnika Zabrze w Trzyńcu. Będzie mecz na Zaolziu?

Hokejowa reprezentacja Polski rozegrała niedawno towarzyski mecz w Trzyńcu. Przy okazji tego spotkania bardzo wiele mówiło się o... Górniku Zabrze!
Trzyniec to 40-tysięczne miasto na wschodzie Czech nad rzeką Olzą, w kraju morawsko-śląskim, leży na obszarze historycznego Śląska Cieszyńskiego. Niewykluczone, że niebawem pojawi się tam ekipa Adama Nawałki.

Pod koniec sierpnia w Trzyńcu towarzyski mecz rozegrali biało-czerwoni hokeiści, którzy dostali srogą lekcję gry od poprzedniego mistrza Czech Ocelari (było...1:7). Co ciekawe przy okazji meczu hokeistów sporo mówiono o... Górniku. - Współpracuję z klubem hokejowym z Trzyńca od czterech lat i przy okazji tego meczu reprezentacji spotkałem się z wieloma osobami, które kibicują Górnikowi -

mówi oficjalnej stronie Górnika Mirosław Minkina, kibic Górnika, biznesmen, właściciel firmy "Bisset". - Padła propozycja sprowadzenia Górnika do Trzyńca, gdzie klub ma mnóstwo kibiców i ma wyrobioną markę. Podobnie jest w czeskim Cieszynie. Ale nie tylko, w pobliskim Ustroniu i Wiśle, to Górnik jest najważniejszym klubem. Tak więc, sprowadzenie Górnika w te regiony to byłby dobry pomysł sportowy, jak również marketingowy i jestem przekonany, że frekwencja na takim meczu byłaby wysoka - zapowiada Minkina.Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Górnik Zabrze, Trzyniec, Zaolzie