Wielkie Derby Śląska Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze w poniedziałek! "To jakieś żarty?"

Na Śląsku panuje zaskoczenie po opublikowaniu terminarza 9 kolejki Ekstraklasy. Ruch Chorzów i Górnik Zabrze mają zagrać w poniedziałek!
Ekstraklasa SA opublikowała godzinowe terminy 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, która zostanie rozegrana w dniach 26-29 października. Ku zaskoczeniu kibiców, kultowy mecz dwóch wielkich śląskich drużyn, Ruchu i Górnika, zostanie rozegrany w poniedziałek o godz. 18.30!

To pierwszy mecz, który odbędzie się na Cichej w poniedziałek od czasu, gdy ten termin został wprowadzony do ligowego kalendarza.

Kibice są zaskoczeni i oburzeni, bo ten mecz to najważniejsza dla nich gra w całym roku. Tymczasem zostanie on rozegrany w czasie, gdy niektórzy kibice będą w pracy i nie dadzą rady obejrzeć meczu nawet w telewizji.

"WDŚ w poniedziałek? To jakieś żarty?" - pisze jeden z internautów, kibic Górnika Zabrze.

Mirosław Mosór, dyrektor sportowy Ruchu, tonuje emocje:

- Pod względem frekwencji termin raczej wielkiego znaczenia mieć nie będzie. Publika na Cichej, niestety, z powodu remontu jest ograniczona, a trzeba założyć, że nawet jeżeli gralibyśmy na otwartym do ostatniego miejsca stadionie, to biletów też by zabrakło. Wielkie Derby Śląska to takie spotkanie, które zgromadzi widzów przed telewizorami niezależnie od tego czy odbędzie się w poniedziałek, czy w sobotę. Sam wolałbym grać jednak w piątek. Tak długie oczekiwanie na spotkanie - kończące przecież ligową kolejkę - może być uciążliwe dla psychiki niektórych zawodników. Jestem jednak dobrej myśli. Dzień nie jest ważny, liczy się tylko zwycięstwo - podkreśla Mosór.

- Szkoda, że Wielkie Derby Śląska nie mogą być rozegrane na Stadionie Śląskim, który jeszcze długo nie będzie gotowy do użytku. W 2008 i 2009 roku było na Śląskim po 40 tysięcy widzów i mieliśmy efektowną oprawę derbów. Zgodnie z informacją przekazaną nam przez Ruch, kibice Górnika nie będą wpuszczeni na stadion, co ma związek z decyzją administracyjną prezydenta Chorzowa. Mamy nadzieję, że za rok Wielkie Derby Śląska odbędą się na wypełnionym po brzegi stadionie Górnika, zaś Ruchowi życzymy, by klub jak najszybciej doczekał się zakończenia modernizacji obiektu - mówi Jerzy Mucha, rzecznik Górnika Zabrze.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30 i będzie transmitowane przez Canal + Sport HD oraz Eurosport 2.

Kibice na Facebooku: Następne WDŚ o 12 w południe

"W poniedziałek i bez kibiców gości. Brawo! Kolejne WDŚ pewnie będą o 12 w południe w środę" - napisał Wojciech Nznl.

Podyskutuj o tej sprawie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »