Górnik Zabrze "dopieszcza" swoich juniorów. To zaprocentuje w przyszłości

W czwartkowym sparingu z Podbeskidziem w składzie Górnika Zabrze pojawiło się wielu młodych zawodników.
Górnik wygrał mecz w Dankowicach 3:1.

Spotkanie trwało aż 4x35 minut, więc trener Adam Nawałka mógł się przyjrzeć grze sporej grupie zawodników z zaplecza pierwszej drużyny. Szansę występu otrzymali grający w Młodej Ekstraklasie, bądź w zespołach juniorskich pomocnicy Adam Wolniewicz (ur. 1993), Przemysław Piwowarczyk (94), Bartłomiej Olszewski (96) oraz napastnicy Daniel Barbus (96, ma już za sobą debiut w Ekstraklasie), Fabian Piasecki (95) i Marcin Janik (95). Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział bramkarz Marcin Płoskonka (95). - Rozmawiamy z trenerami zespołów młodzieżowych i trochę w formie nagrody zapraszamy na zajęcia tych piłkarzy, którzy tak jak np. Marcin Janik strzelili cztery bramki, czy obronili dwa rzuty karne jak Marcin Płoskonka. Dla tych chłopaków ważna jest każda minuta spędzona na seniorskich boiskach, gdzie gra jest całkowicie inna niż w juniorach, bardziej twarda i męska. W ten sposób młodzi zawodnicy nabywają jakże ważnego doświadczenia. Poza tym poznają klimat szatni pierwszej drużyny, co na pewno zaprocentuje w przyszłości. - podkreśla Bogdan Zając, drugi trener Górnika.

Górnik i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »