Żadnego wytchnienia dla kadrowiczów. Milik i spółka z Górnika Zabrze gotowi do gry w lidze

Trener Górnika Zabrze Adam Nawałka ogłosił osiemnastkę na piątkowy mecz z Koroną Kielce. W kadrze meczowej znaleźli się też trzej piłkarze uczestniczący w niedawnym zgrupowaniu reprezentacji Polski.


Piątkowy mecz Górnika z Koroną (początek o godz. 18) będzie pierwszym spotkaniem ósmej kolejki Ekstraklasy. Przygotowania zabrzan do niego zostały lekko zakłócone, bo aż trzech piłkarzy Górnika - Arkadiusz Milik, Łukasz Skorupski i Adam Danch uczestniczyło w przedłużonym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Pierwszy z nich zaliczył nawet występ w końcówce meczu z Anglią.

Choć ta trójka odbyła tylko jeden trening z zespołem bezpośrednio przed meczem z Koroną, to oczywiście nie mogło jej zabraknąć w kadrze na to spotkanie. W porównaniu do ostatniego meczu ligowego Nawałka dokonał tylko jednej zmiany. W miejsce Mateusza Zachary powołanie otrzymał Antoni Łukasiewicz.

Osiemnastka Górnika na mecz z Koroną:

Bramkarze: Łukasz Skorupski, Norbert Witkowski.

Obrońcy: Michał Bemben, Adam Danch, Seweryn Gancarczyk, Paweł Olkowski, Oleksandr Szeweluchin.

Pomocnicy: Bartosz Iwan, Aleksander Kwiek, Wojciech Łuczak, Antoni Łukasiewicz, Krzysztof Mączyński, Konrad Nowak, Mariusz Przybylski, Marcin Wodecki.

Napastnicy: Arkadiusz Milik, Prejuce Nakoulma, Przemysław Oziębała.

Górnik i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »