Arkadiusz Milik z Górnika Zabrze bez wytchnienia dziurawi bramkę Korony Kielce

Arkadiusz Milik ma dopiero 18 lat i niewiele meczów w ekstraklasie. Ale Koronie Kielce piłkarz Górnika Zabrze zdążył już nastrzelać sześć goli!
Górnik Zabrze zagra dziś o godz. 18 ligowy mecz z Koroną Kielce.Zabrzanie jeszcze nie przegrali w tym sezonie ligowego spotkania i dziś także będą faworytem. Kibice szczególnie czekają na występ napastnika Arkadiusza Milika. 18-latek pokazał się w dwóch ostatnich meczach reprezentacji - z RPA i Anglią. Występ przeciwko Anglikom był raczej symboliczny, ale przecież dla 18-latka musiał być wielkim przeżyciem.

"Sport" przypomina , że Milik ma sposób na Koronę, której strzelił już w karierze sześć goli.

Kiedy jesienią 2010 roku został wypożyczony z Rozwoju Katowice na treningi do Górnika, zagrał z Koroną mecz w Młodej Ekstraklasie i strzelił zwycięskiego gola na 2:1. Jesienią 2011 roku znowu trafił w meczu ME z Koroną. Wiosną 2012 roku młody napastnik swoje debiutanckie gole w Ekstraklasie strzelił oczywiście Koronie, a w letnim sparingu obu zespołów ponownie dwukrotnie trafił do siatki.

Trener Korony Leszek Ojrzyński przewrotnie mówi, że Korona ma swój udział w rozwoju talentu Milika. Bo kiedy Górnik grał wiosną z Koroną, to Milik pokazał się w składzie zabrzan najpewniej tylko dlatego, że nie mógł wtedy zagrać Michał Zieliński, który na Roosevelta został wypożyczony z Korony.

Kto wygra 29 października Wielkie Derby Śląska?