Nowy Arkadiusz Milik! Piętnastolatek z Katowic zachwyca trenerów

Wychowanek Rozwoju Katowice Arkadiusz Milik robi furorę na boiskach ekstraklasy. Tymczasem w katowickim klubie już mają piłkarza, który podobno ma równie wielki talent. To Bartosz Nowotnik.


W ekstraklasie nie ma chyba obecnie bardziej gorącego nazwiska niż Milik. Piłkarz Górnika Zabrze zachwyca w lidze i zaliczył już nawet debiut w reprezentacji. Mówi się, że wkrótce może stać się bohaterem głośnego transferu.

Arkadiusz Milik trafił do Górnika z Rozwoju. Katowicki klub uchodzi od tego czasu za kuźnię talentów. Kolejnym odkryciem Rozwoju ma być Bartosz Nowotnik. Piętnastoletni pomocnik właśnie zadebiutował w pierwszej drużynie z Katowic. W środowym sparingu z Polonią Łaziska Górne (3:1) zagrał w ostatnim kwadransie i pokazał się z dobrej strony. Zaliczył nawet asystę. W oficjalnym meczu ligowym jeszcze nie zagrał, bo... nie mógł. Jest na to po prostu za młody.

- Wierzę, że rośnie nam kolejny Arek Milik. Spokój, który pokazał w polu karnym przy drugiej bramce, był rewelacyjny. To kolejny talent, który narodził się w Rozwoju. Trzeba go powolutku szlifować. Wierzę, że wielu ludzi w tym pomoże i ten chłopak w przyszłości będzie grał w piłkę na wysokim poziomie. Widać, że to kocha. Młodzieńcza werwa, uczucie do piłki - niech to nigdy w nim nie zgaśnie - mówi trener Rozwoju Mirosław Smyła w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Sam Nowotnik swój kilkunastominutowy debiut podsumowuje krótko. - Nic specjalnego. Myślę jednak, że jak na pierwszy raz to nie było źle - ocenia.