Górnik Zabrze: Jeszcze nie sprzedaliśmy Arkadiusza Milika, ale piłkarz chce odejść!

Transfer Arkadiusza Milika z Górnika Zabrze do silnego zagranicznego klubu to tylko kwestia czasu.
W piątek na łamach "Faktu" pojawiła się informacja jakoby Milik został już sprzedany w pakiecie z Konradem Nowakiem do Bayeru Leverkusen.

Szef zabrzańskiego klubu Artur Jankowski dementuje tę informację. - To prawda, że rozmawiamy z Bayerem, ale wcale nie doszliśmy jeszcze do porozumienia. Zdecydowanie zaprzeczam też informacji o możliwości sprzedaży przez nas Nowaka - mówi Jankowski.

Górnik ma zapewne więcej ofert dla Milika niż tylko ta z Bayeru, ale opcja jego przenosin do Leverkusen jest najbardziej prawdopodobna. Co najważniejsze, sam zawodnik, który przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski, zadecydował już o swojej przyszłości. - Milik wyraził chęć opuszczenia Górnika. Trener Adam Nawałka oczywiście o wszystkim wie, bo na bieżąco rozmawiamy. Nad potencjalnym następcą Milika będziemy się zastanawiać, jeśli dojdzie do jego transferu, bo na razie nic nie jest przesądzone - mówi prezes Górnika.

Dodajmy, że spekulacje transferowe dotyczą też kilku innych graczy Górnika, przede wszystkim Prejuce'a Nakoulmy. - Pojawiło się jakieś zainteresowanie nim, ale nie ma żadnych konkretów. Przypuszczam, że ta sprawa może się wyjaśnić dopiero w styczniu - podkreśla Jankowski.