Górnik Zabrze wraca do wielkiej rodziny Adidasa. Zagra na biało i czarno

Nowy partnerem technicznym Górnika Zabrze została firma Adidas. U siebie Górnik będzie grał na biało, a na wyjazdach... na czarno.
Umowę w tej sprawie podpisano oficjalnie w piątek w siedzibie zabrzańskiego klubu. - To ważna chwila dla Górnika. Umowę podpisaliśmy na 3,5 roku i zapewni nam ona spokój w sprawie sprzętu dla pierwszego zespołu i wszystkich drużyn juniorskich. Adidas to znana i ważna marka, a jej sprzęt jest bardzo dobry jakościowo - podkreślał Artur Jankowski, prezes Górnika.

Szczegółów umowy nie zdradzono, ale Jankowski stwierdził, że jest "bardzo, bardzo zadowolony". - Sto procent sprzętu trafia do nas za darmo, a jeśli będziemy potrzebowali go więcej, to możemy go pozyskać na bardzo korzystnych warunkach - stwierdził.

Górnik grał już w strojach Adidasa w latach 90. - I odnosił wówczas spore sukcesy! Cieszymy się, że tak utytułowany klub wraca do naszej rodziny - przypomniał Michał Siwik z Adidas Polska.

Co ciekawe, Górnikowi w nawiązaniu współpracy z Adidasem pomógł Łukasz Podolski. - Łukasz od wielu lat związany jest z Adidasem. Nawet wczoraj rozmawiałem z nim o podpisaniu przez nas umowy i był z tego bardzo zadowolony - zdradzał wiceprezes Krzysztof Maj.

Górnik będzie teraz dysponował trzema kompletami strojów. Podczas konferencji zaprezentowali je piłkarze w towarzystwie modelek. Dwa komplety domowe są białe, a jeden z nich został nawet specjalnie zaprojektowany dla Górnika. O tym, w którym z nich zagrają zabrzanie, zadecydują kibice. Zaskoczeniem może być komplet wyjazdowy, który jest... czarny. - Od wielu lat graliśmy w strojach w trzech "naszych" kolorach. Chcieliśmy coś zmienić, a ten czarny komplet bardzo spodobał się nam, sponsorom i kibicom - wyjaśniał Maj.

Na nowych koszulkach pozostały reklamy dotychczasowych sponsorów: Kompanii Węglowej, Allianzu i Śląskiego. Doszło też logo miasta Zabrza na rękawku. - Umowa z Adidasem to nie tylko kwestia sprzętu, ale także wsparcie marketingowe. Na nowym stadionie będzie duży sklep ze sprzętem Górnika, a Adidas będzie w nim dominował - dodawał Jankowski.

Dodajmy, że nowe koszulki są już do kupienia przez kibiców.