Klub Sympatyków Górnika Zabrze: Oczekujemy od Legii przeprosin i zwrotu poniesionych kosztów

Kibice z Zabrza w swoim oświadczeniu odnoszą się do niektórych prasowych faktów i wskazują winnych zajść przed meczem z Legią w Warszawie.
Klub Sympatyków Górnika Zabrze w specjalnym oświadczeniu odniósł się do wyjaśnień Górnika Zabrze i warszawskiej policji w sprawie zajść pod warszawskim stadionem , w efekcie których fani Górnika nie zobaczyli piątkowego meczu Ekstraklasy z Legią.

"Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze wraz z klubem Górnik Zabrze spełnili wszystkie formalne wymogi towarzyszące wyjazdowi kibiców, przesyłając w stosownym terminie listę wszystkich osób udających się na mecz do organizatora imprezy masowej, informując o planowanym przyjeździe zorganizowanej grupy kibiców oraz ilości uczestników wyjazdu" - czytamy w oświadczeniu.

SKSGZ dementuje przy okazji "prasowe insynuacje", jakoby grupa kibiców Górnika chciała wejść na obiekt, mając "zakaz stadionowy". "Nieprawdą jest również stwierdzenie, jakoby na wejściu zatrzymano osobę, która posiadała materiały pirotechniczne" - piszą autorzy oświadczenia.

Za zaistniałą sytuację SKSGZ obwinia w głównej mierze organizatora, czyli Legię Warszawa, i to z jego strony oczekuje przeprosin oraz zwrotu poniesionych podczas wyjazdu na mecz kosztów.

Przypomnijmy, że oficjalny komunikat w tej sprawie wydał również Górnik Zabrze.

Czy Górnik Zabrze zdoła zakwalifikować się do europejskich pucharów?
Więcej o: