Marcin Kuś już strzela dla Górnika Zabrze! Nowy obrońca pomógł przełamać pasmo porażek

Górnik Zabrze przegrał trzy ostatnie mecze w Ekstraklasie. W sparingu z Pniówkiem Pawłowice zabrzanom poszło o wiele lepiej.

Korzystając z przerwy w rozgrywkach, górnicy rozegrali w Pawłowicach sparing z miejscowym III-ligowcem. Spotkanie rozpoczęło się sensacyjnie, bo szybko gola dla gospodarzy zdobył Tomasz Zyzak. Potem trafiali jednak już tylko zabrzanie. Bramki dla Górnika strzelili Wojciech Łuczak (dwie), Grzegorz Bonin i Marcin Kuś. Dla pozyskanego niedawno Kusia był to debiut w barwach górniczego zespołu.

Dodajmy, że mecz trwał 4x30 minut.

Pniówek Pawłowice - Górnik Zabrze 1:4 (1:2, 1:3, 1:3)

Bramki: 1:0 Zyzak (4.), 1:1 - Łuczak (5.), 1:2 Łuczak (20.), 1:3 Bonin (43.), 1:4 Kuś (99.)

Górnik: Skorupski - Słodowy (45. Zachara), Danch, Kopacz, Magiera (55. Kuś) - Bonin, Przybylski, Iwan, Łuczak - Kwiek - Jeleń. Od III kwarty: Witkowski (106. Płoskonka) - Teichman (93. Nowak), Kuś, Otwinowski, Kowalczyk - Wolański, Śliwiński, Łukasiewicz, Piwowarczyk - Trąbka - Zachara.