Ireneusz Jeleń znów jest wielki! Były reprezentant Polski najlepszym zawodnikiem Wielkich Derbów Śląska

Dzięki dobrej postawie Ireneusza Jelenia Górnik Zabrze ograł Ruch Chorzów.


Gdy w końcówce spotkania Jeleń opuszczał boisko, kibice pożegnali go owacją na stojąco i głośno skandowali jego nazwisko. Niedługo wcześniej napastnik strzelił drugiego gola dla Górnika, który przesądził o wygranej zabrzan. - Dla takich chwil warto grać w piłkę... Gola dedykuję rodzinie i kolegom z Cieszyna, bo wśród nich jest wielu kibiców Górnika. Już wcześniej miałem dobre okazje, ale nie udało mi się ich wykorzystać. Nie załamywałem się tym. Jestem doświadczonym piłkarzem i po prostu wiedziałem, że będą kolejne szanse - mówił Jeleń.

Dla byłego reprezentanta Polski to były pierwsze Wielkie Derby Śląska. - Gdy byłem graczem Auxerre, najważniejszymi spotkaniami były pojedynki z PSG. Wiem, jak ważnym wydarzeniem dla kibiców na Śląsku są mecze Górnika z Ruchem. Dlatego cieszę się, że udało mi się w tym spotkaniu zdobyć bramkę. Szkoda tylko, że tak mało kibiców mogło je obserwować. Wierzę, że w następnym meczu będzie już ich o wiele więcej i że ja w nim zagram - stwierdził Jeleń.

To o tyle ważna deklaracja, że kontrakt napastnika z Górnikiem wkrótce wygasa i klub będzie musiał negocjować z nim nową umowę.

Kto był najlepszym zawodnikiem Wielkich Derbów Śląska