Tańsze krzesełka na stadionie Górnika Zabrze? OK, ale ile zaoszczędzi na tym miasto? [LIST]

- Oczekuję odpowiedzi w tej sprawie, bo ja i inni mieszkańcy Zabrza będziemy przez wiele lat ponosić koszty tej inwestycji - pisze czytelnik.
Według pierwotnych założeń na nowym stadionie Górnika Zabrze miały zostać zamontowane takie same krzesełka jak na słynnej Allianz Arena w Monachium. Ostatecznie jednak w Zabrzu wybrano inne rozwiązanie.

- Rzeczywiście, na stadionie pojawią się inne krzesełka, niż wcześniej planowano. Okazało się bowiem, że ich produkcję przeniesiono do Brazylii, co znacznie zwiększyło ich koszt. Postawiliśmy na inne rozwiązanie. Jest ono tańsze, ale to nie znaczy, że gorsze - wyjaśniał portalowi SLASK.SPORT.PL Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu.

W tej sprawie list do redakcji nadesłał czytelnik.

Szanowna redakcjo,

Ponieważ "Gazeta" Wyborcza już od wielu lat zajmuje się sprawami dotyczącymi regionu i jego mieszkańców, a dziennikarzom łatwiej wyjaśnić pewne sprawy, zwracam się z prośbą o wyjaśnienie sprawy nurtującej nie tylko mnie, ale wielu mieszkańców Zabrza.

W związku z tym, że jestem mieszkańcem miasta Zabrze i z uwagą śledzę naszą największą inwestycję, czyli budowę Stadionu Miejskiego, który przez wiele lat będzie obciążał mnie i innych mieszkańców Zabrza, na co się z przyjemnością godzę, bo uważam, że Górnik Zabrze zasługuje na piękny obiekt, mam pytanie związane z ostatnimi zmianami w projekcie ujawnionymi przez Spółkę Stadion.

Mianowicie: Skoro w trakcie realizacji inwestycji doszło do zamiany modelu krzesełek FCB na znacznie tańszy model Abacus, ile na tej zamianie zaoszczędzi miasto, czyli inaczej - jaką korektę do wynegocjowanej w przetargu ceny za 3 trybuny stadionu wprowadzono w pozycji wynagrodzenie dla Wykonawcy, czyli firmy Polimex-Mostostal?

Oczekuję odpowiedzi, dlatego że to ja i inni mieszkańcy Zabrza będą przez wiele lat ponosić koszty tej inwestycji.

Nie jestem przeciwnikiem budowy nowoczesnego stadionu w Zabrzu. Wręcz przeciwnie, od samego początku kibicowałem jego powstaniu i cieszyłem się, że ma powstać obiekt o tak wysokim standardzie. Dlatego zmartwiła mnie zamiana krzesełek FCB na znacznie tańsze i mniej prestiżowe Abacus, ale rozumiem, że czasy są ciężkie.

Z poważaniem, Krzysztof Milewski

Czy Górnik Zabrze zagra w europejskich pucharach?