Piłkarze Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów i Polonii Bytom powołani do reprezentacji Śląska

Selekcjoner Jarosław Bryś ogłosił skład kadry Śląskiego Związku Piłki Nożnej na UEFA Regions' Cup.


Puchar Regionów to rozgrywane co dwa lata mistrzostwa zespołów amatorskich z całej Europy. W Polsce swoje drużyny wystawiają wojewódzkie związki piłki nożnej. W rozpoczynającej się właśnie nowej edycji imprezy na sukces liczą także Ślązacy. - Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Rudolf Bugdoł powiedział mi, że liczy na przebrnięcie przynajmniej przez pierwszą fazę eliminacji, w której rywalizują zespoły z naszego makroregionu (poza Śląskiem, także Opolskie, Lubuskie i Dolnośląskie - przyp. red.) - mówi trener Jarosław Bryś. Szkolący na co dzień piłkarzy Gwarka Tarnowskie Góry trener grał swego czasu w ekstraklasowych Szombierkach Bytom. Choć w kadrze Śląska są piłkarze Górnika czy Ruchu, to żaden z nich nawet nie zbliżył się do takiego poziomu. - Regulamin rozgrywek zabrania wystawiania zawodników, którzy wystąpili w ekstraklasie, I i II lidze. Co więcej, powołani zawodnicy muszą być co najmniej dwa lata zarejestrowani w śląskim związku. Piłkarze za grę nie dostają wynagrodzenia, jedynie zwrot kosztów przejazdu - mówi Bryś.

Pierwsze konsultacje kadry Śląska odbędą się 20 maja na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Z kolei 5 czerwca zespół z naszego regionu zmierzy się w pierwszej rundzie z reprezentantami Opola. Spotkanie ma odbyć się w Strzelcach Opolskich.

Reprezentacja Śląska:

Paweł Krasoń, Paweł Jaroszewski (obaj Concordia Knurów), Jakub Stefaniak, Karol Ślęzok (obaj Szombierki Bytom), Dariusz Kot, Kamil Ciołek (obaj Grunwald Ruda Śląska), Tomasz Masina, Krzysztof Glafik, Sebastian Standera (wszyscy MLKS Woźniki), Przemysław Kwaśniewski, Przemysław Piwowarczyk, Krystian Furgacz, Łukasz Wolsztyński (wszyscy Górnik Zabrze), Dawid Rataj (Polonia Bytom), Rafał Pawłowicz (Sokół Wola), Tomasz Boczek (BKS Stal Bielsko-Biała), Łukasz Witor (Slavia Ruda Śląska), Przemysław Wołczyk (Zagłębiak Dąbrowa Górnicza), Sebastian Majecki, Bartosz Polis (obaj Gwarek Tarnowskie Góry), Piotr Iwaniuk (Unia Strzemieszyce), Sebastian Kopeć (Ruch Chorzów), Adam Mesjasz, Dawid Świtała (Kamienica Polska).

piłka nożna na Śląsku, Jarosław Bryś, UEFA Regions' Cup