Sport.pl

Aż 38 piłkarzy na pierwszym treningu Górnika Zabrze. Kilku jednak zabrakło

Piłkarze Górnika Zabrze rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.
Już o 8 górnicy spotkali się na siłowni. Jeszcze w piątek czekają ich dwa treningi na boisku. Nowi zawodnicy Górnika mają też w planach udział w konferencji prasowej zwołanej przez klub.

Na pierwszych zajęciach stawiło się aż 38 piłkarzy. Sztab szkoleniowy sprawdza Marka Krotofila z Energetyka ROW Rybnik, Łukasza Uszalewskiego z Concordii Elbląg, Mateusza Brozia z Garbarni Kraków i Jakuba Kowalskiego z Okocimskiego Brzesko. Mimo wypożyczenia do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, na treningu pojawił się również Bartosz Kopacz.

A kogo zabrakło? Z Górnikiem nie trenują już Michał Bemben (koniec kariery), Tomasz Zahorski (koniec kontraktu) i Aleksander Kwiek (odszedł do Zagłębia Lubin). Z kolei Mariusz Magiera jest kontuzjowany, a Prejuce Nakoulma ma dłuższy urlop. Na Roosevelta pojawił się Marcin Kuś, ale nie ćwiczył, co może zwiastować jego odejście. Wśród trenujących nie było też Grzegorza Bonina i Ireneusza Jelenia, o których pisaliśmy, że najpewniej zmienią klub.Zawodnicy, którzy pojawili się na pierwszym treningu Górnika:

Bramkarze: Łukasz Skorupski, Mateusz Kuchta, Mateusz Sławik, Norbert Witkowski.

Obrońcy: Adam Danch, Seweryn Gancarczyk, Bartosz Kopacz, Marek Krotofil, Antoni Łukasiewicz, Maciej Mańka, Paweł Olkowski, Łukasz Uszalewski, Oleksandr Szeweluchin, Mateusz Słodowy.

Pomocnicy: Mateusz Broź, Bartosz Iwan, Jakub Kowalski, Wojciech Łuczak, Łukasz Madej, Maciej Małkowski, Krzysztof Mączyński, Siergej Mosnikow, Rafał Pietrzak, Bartosz Pikul, Michał Płonka, Michał Trąbka, Rafał Kurzawa, Mariusz Przybylski, Damian Michalik, Marcin Wodecki.

Napastnicy: Daniel Barbus, Wojciech Król, Konrad Nowak, Kamil Papis, Szymon Skrzypczak, Szymon Sobczak, Mateusz Zachara, Przemysław Oziębała.

Więcej o: