Sport.pl

Nowy zawodnik Górnika zaskoczony... nazw± klubu z Zabrza!

tod
17.07.2013 , aktualizacja: 17.07.2013 08:11
A A A
Prezentacja Górnika Zabrze

Prezentacja Górnika Zabrze (Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta)

Od nadchodz±cego sezonu pod szyldem Górnika zagraj± obok piłkarzy także zabrzańscy szczypiorni¶ci.
Podczas wtorkowej prezentacji Górnika Zabrze z kibicami spotkali się także piłkarze ręczni ¶l±skiego klubu. Ten zmienił wła¶nie nazwę i też trafił pod szyld Górnika.

- Byłem trochę zaskoczony now± nazw± naszego klubu, ale nie jest mi ona obca. Górnik Zabrze zapisał się złotymi zgłoskami w polskiej piłce, prawie każdy z nas jest ekspertem je¶li chodzi o futbol i ja też wiem co nieco o Górniku. To klub z wielkimi tradycjami i to dla mnie duża przyjemno¶ć, że teraz będziemy grać pod nazw± Górnik. W pucharach europejskich piłkarze nożni osi±gali kiedy¶ wielkie sukcesy, teraz zagraj± w nich piłkarze ręczni z Zabrza. Co prawda to tylko Challenge Cup, a nie Liga Mistrzów, ale też można się pokazać. Na pewno pokażemy dobr± grę - mówi Michał Kubisztal, reprezentant Polski i nowy zawodnik Górnika.

¦l±scy szczypiorni¶ci mierz± w miejsce na podium. - W poprzednim sezonie ekipa z Zabrza zajęła 6. miejsce. Nie było to może wymarzone miejsce, więc kibice na pewno licz± na jeszcze lepszy wynik. Czy będzie medal? W Polsce licz± się teraz dwa bardzo mocne kluby, czyli Vive Targi Kielce i Wisła Płock. Do ¶cisłej czołówki nie będzie łatwo wskoczyć, ale na pewno będziemy walczyć o wysokie cele. Oby był to medal, ale żadnych deklaracji składać nie będę. Boisko wszystko zweryfikuje. Mamy fajny zespół, ciekawy skład, ale trzeba to wszystko jeszcze poukładać - dodaje.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX