Sport.pl

Legendy Górnika Zabrze zachęcaj± do kupna akcji klubu

Maciej Blaut
02.09.2013 , aktualizacja: 02.09.2013 12:28
A A A
Stanisław O¶lizło

Stanisław O¶lizło (Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta)

Stanisław O¶lizło już ma akcję Górnika Zabrze. A ty?
Kibice Górnika maj± niepowtarzaln± szansę zostania udziałowcami ukochanego klubu. Wszystko dlatego, że do sprzedaży trafiły akcje klubu będ±ce dot±d w posiadaniu syndyka Polindu.

Akcje można zakupić w standardowej lub eleganckiej wersji, czyli razem z "certyfikatem" - umieszczonym na tabliczce wykonanej z unikalnego drewna, oprawionym w specjaln± ramkę.

Każdy z kibiców, którzy zakupi± akcję wraz z certyfikatem do końca paĽdziernika, zostanie uhonorowany w wydanym z okazji 65. rocznicy powstania klubu albumie, jego imię i nazwisko oraz numer akcji zostan± umieszczone w specjalnej zakładce. Dodatkowo, każdy z sympatyków klubu, którzy zdecyduj± się na zakup akcji do końca rundy jesiennej, zostanie wyróżniony na specjalnej tablicy pami±tkowej, która będzie wmurowana obok aktu erekcyjnego budowy nowego stadionu.

Akcjonariusze posiadaj±cy "certyfikat" zostan± uhonorowani w specjalnym miejscu na nowo budowanym stadionie Górnika Zabrze. Co więcej, w uroczysto¶ci wręczania tych akcji osobi¶cie wezm± udział dawne legendy Górnika: Stanisław O¶lizło, Jan Bana¶ czy Zygmunt Anczok. Sam O¶lizło już zreszt± jest jednym z akcjonariuszy. Honorowy certyfikat otrzymał w grudniu ubiegłego roku podczas benefisu z okazji swoich 75. urodzin. - To dla mnie wielki zaszczyt, że jako pierwszy otrzymałem honorowy certyfikat akcji Górnika Zabrze. Moja kariera piłkarska zwi±zana była z Górnikiem Zabrze i temu klubowi zawdzięczam wszystko. Teraz okazało się, że można zostać współwła¶cicielem klubu, kupuj±c akcje i ja jestem w posiadaniu jednej z nich. Nic dziwnego, że bardzo się cieszę z tego faktu - mówił.

Szczegóły dotycz±ce zakupu akcji TUTAJ.

 • 1
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • rudi46

  Oceniono 2 razy 0

  A moze zamiast kaszanki promowac dobra gre i stworzyc atmosfere ze klub to kibice

 • fiorkalala123

  Oceniono 6 razy 0

  Bardzo fajnie że można kupić akcję tak zasłużonego dla polskiej piłki klubu. NA pewno skorzystam z tej możliwo¶ci - jestem fanem Górnika od 25 lat, nie wyobrażam sobie żeby mnie zabrakło w¶ród akcjonariuszy!!!
  Teraz tylko nowy stadion i droga na szczyt. Martwi mnie jedynie jak zapełnić trybuny naszego nowego domu, kiedy¶ była taka fajna akcja że do biletu dodawano kaszankę, my¶lę że można by do tego wrócić żeby jako¶ przyci±gn±ć ludzi na pocz±tek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX