Dwa oblicza Górnika Zabrze w meczu z Legią Warszawa. Po przerwie już tylko rozpaczliwa obrona

Górnik Zabrze nie dał rady zdobyć choćby punktu w Warszawie. Po świetnej pierwszej połowie w drugiej zabrzanie dali się zdominować gospodarzom i przegrali 1:2. To pierwsza porażka Górnika w sezonie.
Górnik wyszedł na boisko bardzo zmobilizowany. To nie był już ten zespół, który wiosną oddał Legii punkty prawie bez walki. Trener Adam Nawałka potrafił wyzwolić w swoich zawodnikach agresję, którą imponowali od początku meczu. Legia podjęła walkę, stąd mecz był twardy, a emocje aż w nim buzowały.

Prowadzenie dla zabrzan zdobył w 24. min Łukasz Madej, który technicznym strzałem posłał piłkę do bramki. Zasługę przy golu miał Prejuce Nakoulma, który chwię wcześniej swoją akcją wywołał popłoch i chaos w obronie Legii.

Gospodarze wyrównali już niespełna dziesięć minut później. W kontrowersyjnych okolicznościach, bo rozpędzony Henrik Ojamaa "zanurkował" w pole karne i trudno było się doszukiwać faulu Krzysztofa Mączyńskiego na legioniście. Arbiter wskazał jednak na rzut karny, Ivica Vrdoljak pewnie go wykorzystał. W kuluarach powstał spór: czy Mączyński zaatakował barkiem plecy rywala czy też było to starcie barkiem w bark.

Zdumiewająca była dysproporcja między postawą Górnika w pierwszej i drugiej połowie meczu.

W pierwszej zabrzanie spisywali się świetnie, czasami idealnie. Zabrzanie wówczas grali, a rywale jedynie biegali za piłką.

Po przerwie role się odwróciły. Górnicy tylko się bronili, momentami rozpaczliwie, i nie stworzyli już ani jednej sytuacji bramkowej. Legia zdominowała grę. Gospodarze wygrywali indywidualne pojedynki, atakowali z rozmachem i w końcu dopięli swego. W 85. min po rzucie rożnym Vrdoljak trafił w poprzeczkę, a nadbiegający Tomasz Jodłowiec dobił piłkę do bramki.

18 grudnia kolejny mecz tych drużyn - w Pucharze Polski w Zabrzu.