Prezydent Zabrza wierzy, że Adam Nawałka zostanie w Górniku

Niektórzy odliczają godziny do czasu ogłoszenia Adama Nawałki nowym selekcjonerem. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik liczy jednak, że szkoleniowiec pozostanie w Górniku.
Nawałka jest jednym z głównych kandydatów do zastąpienia zwolnionego Waldemara Fornalika. Jego odejście z Górnika oznaczałoby rewolucję w klubie. - Cieszymy się, że trener Nawałka jest brany pod uwagę w kontekście zatrudnienia nowego selekcjonera. W sporcie trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz. Myślę jednak, że do swojej pracy w Zabrzu, choć nie jest łatwa, podchodzi długoterminowo. Wierzę, że zostanie i będzie świętował sukcesy z Górnikiem - mówi Mańka-Szulik, która wielokrotnie z wielkim uznaniem wypowiadała się o pracy Nawałki.

Przypomnijmy, że trener ma w swoim kontrakcie zapis umożliwiający mu odejście z Górnika w razie otrzymania propozycji z PZPN. - Przyznam, że od początku tego sezonu rozmawiamy o różnych scenariuszach. Gdyby trener odszedł, to z pokorą przyjmiemy jego decyzję. Myślę, że znalazłby się ktoś, kto dalej pracowałby według przyjętych przez niego standardów. Z kolei trener Nawałka poradziłby sobie z tym zawirowaniem u góry. Choć wyniki reprezentacji to jednak nie tylko kwestia szkoleniowca, bo na to wpływ ma wiele czynników. Powtarzam jednak: wierzę, że będziemy dalej współpracować - dodaje Mańka-Szulik.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o śląskich klubach tylko na Facebooku Śląsk - Sport.pl »

Czy Adam Nawałka byłby dobrym selekcjonerem reprezentacji Polski?
Więcej o: