Sport.pl

Adam Nawałka weźmie do kadry trenerów Górnika Zabrze?

Adam Nawałka zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski, ale jednocześnie pozostanie trenerem Górnika Zabrze do 18 grudnia.
O takim rozwiązaniu informuje transferport.pl, który twierdzi też, że Nawałka opuści Zabrze wraz ze swoim asystentem Bogdanem Zającem i trenerem bramkarzy Jarosławem Tkoczem.

Do połowy grudnia Nawałka będzie dzielić obowiązki selekcjonera z opieką nad śląskim zespołem. Oznacza to, że pożegna się z drużyną meczem z Legią Warszawa w ramach rozgrywek o Puchar Polski,

"Według naszych informacji zgodę na takie rozwiązanie wyraziły wszystkie zainteresowane strony: PZPN, działacze Górnika, magistrat w Zabrzu (główny udziałowiec Górnika) oraz trenerzy" - informuje portal.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o śląskich klubach tylko na Facebooku Śląsk - Sport.pl »

Więcej o:
Komentarze (10)
Adam Nawałka weźmie do kadry trenerów Górnika Zabrze?
Zaloguj się
 • mir.sto

  Oceniono 23 razy 11

  Jeżeli już Nawałka ma zostać selekcjonerem to jest to chyba najlepsze możliwe rozwiązanie. Do końca roku Nawałka może jeszcze sporo ugrać z Górnikiem natomiast reprezentacja nic nie straci bo są tylko 2 mecze o pietruszkę które w żaden sposób nie kolidują z ligą.
  Łączenie stanowisk do końca sezonu mogłoby natomiast zaszkodzić zarówno Górnikowi jak i reprezentacji. Odejście Nawałki od razu - zaszkodziłoby najbardziej Górnikowi a reprezentacja nic na tym nie zyska. Zatem - rozwiązanie idealne.

 • raskolnikov74

  Oceniono 25 razy 9

  Nawałka, Zając i Tkocz - trójca superfachowców o międzynarodowej sławie. Bońkowi coś padło na łeb. To jest ku... skandal.

 • lemon1967

  Oceniono 5 razy 1

  ARTISST(o) i, aż strach pomyśleć z jak wielkim artisst(ą)i mamy przyjemność. Rzeczywiście na transfersport.pl newsów nie jest dużo, ale... Czyż Nakoulma gra w Zabrzu, a nie w Tereku? Czyż to nie Bucciol został trenerem reprezentacji Polski w futsalu? Czyż Jeleń nie grał w Podbeskidziu Bielsku Biała? Czy Sikorskim nie był zainteresowany Sturm Graz? Czy Azerowie nie chcieli dać Pietrzkiewiczowi polskiego obywatelstwa? Rzeczywiście newsów mało, ale czy nie lepiej pisać i mówić mniej rzetelnie i z sensem, niż dużo - bez sensu? I to jeszcze z użyciem słów powszechnie uznawanych za ...niegrzeczne. No chyba, że jest się .... artissti, wtedy można wszystko :)

 • avo1234

  Oceniono 2 razy 0

  jeszcze nikt nie powiedzial ze selekcjonerem bedzie nawałka...

 • karol_wald

  Oceniono 3 razy -1

  Już widzę jak mega znany trener Tkocz szkoli światowej klasy bramkarzy: Szczęsnego, Fabiańskiego, Boruca. :D Kpina łagodnie mówiąc. A jak ma być rozgrzewaczem bramkarzy ...

 • paparazzi36

  Oceniono 16 razy -6

  Tym samym mógł zdobyć pozycję hegemona na rynku ubezpieczeń. Dziś utopił w ten spróchniały komunistyczny twór miliony złotych a Górnik mimo 4 budżetu w ekstraklasie (30 milionów zł. na sezon 2008/2009), wydaniu dużych pieniędzy na transfery i na olbrzymią gażę Kasperczaka (2 razy wiecej niż Maciej Skorża!) zakończył rozgrywki na ostatnim miejscu. Okazał się być piłkarskim PGR-em, olbrzymie nakłady nie pomogły, produkcja była niedochodowa i cały proces zakończył się katastrofą.
  Na zakończenie trochę propagandowej poezji, jeśli ktoś dalej nie wierzy, ten wiersz powstał naprawdę i na zamówienie władz a autorem był niejaki Broniewski:

  „Zabrze”
  Prędzej, górniku, głębiej, górniku,
  węgla pokłady rąb,
  w twojej kopalni, na twym chodniku
  staje ojczyzny zrąb.

  Pod twym oskardem padł kapitalizm,
  nadszedł wolności czas.
  Więcej żelaza, węgla i stali
  dla robotniczych mas!

  Węgiel ogrzeje, węgiel nakarmi,
  z węgla nasz Wspólny Dom,
  węgiel - to siła Ludowej Armii,
  droga ku jasnym dniom.

  Nie dla bogaczy-wyzyskiwaczy
  dzisiaj wyciskasz pot:
  Polska robocza czeka i patrzy,
  czeka i pług, i młot.

  Prędzej, górniku, śmielej, górniku,
  w przyszłość twą jasną idź,
  dąż zastępami współzawodników,
  w trudzie pierwszeństwo chwyć.

  Twoja ta ziemia, twoja na zawsze
  węgiel, żelazo, stal!
  Zabrze na przedzie, prowadzi Zabrze
  w socjalistyczną dal.

  Tradycje to mogą miec kluby przedwojenne ale nie komunistyczny twór stworzony na potrzebę resortu górnictwa i partyjnej propagandy. Dorośnijcie i przestańcie wierzyć w bajki o wielkim Górniku – legendzie polskiego futbolu.

 • know.why

  Oceniono 15 razy -7

  poziom tej czeloty z Zabrza jest jak poziom wypowiedzi macz1948. Aż dziw bierze ,że moderator toleruje chamstwo w tak prymitywnym wydaniu.No ale czego można się spodziewać po potomkach tych ,których Stalin tu przysłał w 1948 roku. Nazwa patrona stadionu jeszcze też do niedawna mówiła wiele o ludziach ,którzy tworzyli tą zakichaną historię kupioną złodziejstwem co pokazuje film "piłkarski poker" Kupione węglem majsterki i złodzijska sportowa polityka klubu . A feee. A wpis tego gó...arza maczo1948 śliczny. Taki typowo zabrzański. Ja sobie robię screeny tego chłystka:) Będzie w końcu wesoło. Mam nadzieję ,że Gazeta udostępni numer IP tego pajaca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX