Górnik Zabrze już znalazł następcę Adama Nawałki

Górnik Zabrze wkrótce ogłosi nazwisko nowego szkoleniowca zespołu. Czy będzie nim Jerzy Brzęczek?
W ubiegłym tygodniu z Górnikiem pożegnał się Adam Nawałka, który został selekcjonerem reprezentacji Polski. W meczu z Lechem Poznań zespół poprowadził jego dotychczasowy asystent Bogdan Zając. Możliwe, że podobnie będzie w piątkowym meczu z Wisłą Kraków, ale rozmowy z nowym trenerem są już na finiszu.

- Pani prezydent Małgorzata Mańka-Szulik rozmawiała z kandydatami na nowego trenera. Jedna z propozycji uzyskała akceptację. Trwają jeszcze negocjacje co do warunków jego kontraktu. Po ich zakończeniu będziemy mogli ogłosić jego nazwisko - mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza.

Wiele wskazuje na to, że trenerem Górnika będzie prowadzący obecnie drugoligowy Raków Częstochowa Jerzy Brzęczek. Jeden ze scenariuszy zakłada, że zabrzan miałby poprowadzić w duecie z bardziej doświadczonym trenerem. Mógłby nim zostać Ryszard Wieczorek, obecny trener Energetyka ROW-u Rybnik.

Brzęczek w niedzielę przyjechał do Sosnowca na mecz Rakowa z Zagłębiem, ale nie chciał się wypowiadać na temat ewentualnego angażu w Górniku.

Trener Brzęczek w niedzielnej rozmowie z czestochowa.sport.pl oficjalnie nie potwierdził przejścia do Zabrza, ale też nie zaprzeczył, że miałby podpisać umowę z Górnikiem. Podjął jednak działania, aby podnieść kwalifikacje trenerskie, co wskazuje, że poważnie myśli o pracy w ekstraklasie.

- Na chwilę obecną jestem w Rakowie - mówi Brzęczek. - W poniedziałek wyjeżdżam jednak na kurs trenerski. W piłce wszystko toczy się dynamicznie. Zobaczymy, jak to się ułoży i skończy.

- Nie jest tajemnicą, że rozmowy z Jurkiem są prowadzone, ale on sam jeszcze nie powiedział mi, że odchodzi. Nie dostałem też żadnego pisma w tej sprawie z Górnika - mówi Krzysztof Kołaczyk, prezes Rakowa.

Kto powinien zostać nowym trenerem Górnika Zabrze?