Brzęczek i Fornalik nie są już kandydatami na trenera Górnika Zabrze! Powrót Ryszarda Wieczorka?

Główni kandydaci na nowego trenera Górnika Zabrze, czyli Waldemar Fornalik i Jerzy Brzęczek, na pewno nie obejmą tego stanowiska.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na fejsie! >>

Jeszcze kilka dni temu wydawało się pewne, że Brzęczek zostanie w Górniku następcą Adama Nawałki. On sam przyznawał, że prowadzi rozmowy z zabrzańskim klubem. W Górniku pracować jednak nie będzie. Jego obecny klub, czyli Raków Częstochowa, oficjalnie poinformował, że Brzęczek pozostanie tam trenerem i spekulacje na temat jego ewentualnych przenosin do Zabrza stają się nieaktualne.

Początkowo wydawało się, że Brzęczek po prostu odrzucił ofertę Górnika. W Zabrzu twierdzą jednak co innego. - To prawda, że rozmawialiśmy z Jerzym Brzęczkiem, ale po prostu dokonaliśmy innego wyboru. Prezentacja nowego trenera nastąpi oficjalnie we wtorek - zapowiada Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza.

Nazwisko nowego szkoleniowca to wciąż tajemnica. Początkowo najwięcej szans dawano Waldemarowi Fornalikowi. - On też nie będzie trenerem Górnika - jasno stawia sprawę Lewandowski.

W tej sytuacji znacznie wzrastają szanse pracującego w Energetyku ROW Rybnik Ryszarda Wieczorka.

- Czytałem o różnych spekulacjach, ale jestem trenerem ROW-u i to mnie obecnie interesuje. Chętnie mogę porozmawiać, ale tylko o przygotowaniach do sobotniego meczu z Chojniczanką - mówi ŚLĄSK.SPORT.PL Wieczorek.Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Czy zatrudnienie Ryszarda Wieczorka w Górniku Zabrze to dobry pomysł?