Ryszard Wieczorek żegna się z ROW-em. Otwarta droga do Górnika Zabrze

Trener Ryszard Wieczorek w poniedziałek rozwiąże kontrakt z Energetykiem ROW Rybnik. Dzień później zostanie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Górnika Zabrze.
Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

O Wieczorku od kilku dni mówiło się jako o głównym kandydacie na nowego trenera Górnika. W Zabrzu nikt oficjalnie nie potwierdzał jednak tej informacji. - Zapraszam we wtorek na prezentację nowego szkoleniowca - tajemniczo uśmiechał się Artur Jankowski, prezes klubu.

Informacja o planach zatrudnienia Wieczorka właśnie przestała być jednak tajemnicą. - Na prośbę trenera Wieczorka, w poniedziałek zostanie rozwiązany jego kontrakt z naszym klubem. Skorzysta bowiem z zapisu w swojej umowie umożliwiającego mu odejście do klubu ekstraklasy. Nie dziwię się takiej jego decyzji. Nie dość, że chodzi o ekstraklasę, to jeszcze o Górnika Zabrze - zdradza Grzegorz Janik, prezes Energetyka ROW-u Rybnik.

Przypomnijmy, że podczas ostatniego meczu Górnika, zabrzańscy kibice skandowali hasło "Nie dla Wieczorka w Górniku". Kandydatura tego szkoleniowca nie przypadła im bowiem do gustu.

- Nie chcę tego komentować. W Zabrzu znają trenera Wieczorka. Wiedzą, co robią i biorą za to pełną odpowiedzialność. Na pewno żaden następca Adama Nawałki nie będzie miał łatwo. W Górniku przyzwyczajono się przecież do zwycięstw - mówi Janik.

Wieczorek po raz ostatni poprowadził ROW w sobotnim meczu wyjazdowym z Chojniczaką Chojnice (1:1). Jego odejście sprawia, że klub z Rybnika musi pilnie znaleźć nowego trenera. W gronie kandydatów wymienia się m.in. Piotra Mandrysza, Rafała Góraka czy Bohumila Panika. - Rozpoczęliśmy już rozmowy z kandydatami. We wtorek my też zaprezentujemy nowego trenera - zapowiada prezes ROW-u.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Czy zatrudnienie Ryszarda Wieczorka w Górniku Zabrze to dobry pomysł?