"Zapisz to, Marcin". Młody trener robi karierę w Górniku Zabrze [WIDEO]

Nazwisko Marcina Prasoła, nowego drugiego trenera Górnika Zabrze, kojarzy pewnie niewielu fanów. Jeśli wyjaśnimy, że to człowiek, do którego Adam Nawałka krzyczał "zapisz to" na filmie robiącym furorę w internecie, to wszystko stanie się jasne.
Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Film jest dziełem stacji Canal Plus, która przygotowała krótki materiał o kulisach pracy Adama Nawałki w Górniku. W internecie stał się hitem właśnie za sprawą zwrotu "zapisz to", którym Nawałka zwracał się do Prasoła, analityka w jego sztabie.Maciej Blaut: Nie czuje się pan "sierotą" po Adamie Nawałce? Większość dotychczasowego sztabu odeszła do reprezentacji, a pan został w Górniku.

Marcin Prasoł: Nie czuję się żadną "sierotką" (śmiech). Jestem młodym trenerem i dla mnie samego najlepiej jest pracować dalej w klubie. Codzienna praca daje największą możliwość rozwoju. A reprezentacja to już sam szczyt. Póki co ze strony trenera Nawałki nie było tematu dalszej współpracy. Dla obu stron to dobre rozwiązanie. Dobrze się nam współpracowało, ale czasem w życiu trzeba się rozstać.

Nowy selekcjoner widział w panu kandydata na swojego następcę w Górniku.

- Może właśnie także dlatego zostałem w Zabrzu? Jestem Ślązakiem, w Górniku czuję się dobrze, a ten klub dla mnie sporo znaczy.

Nowym trenerem został jednak Ryszard Wieczorek.

- Ale ja i tak dostałem spory awans! Jestem teraz drugim trenerem i mam szerszy zakres obowiązków niż dotąd. W Górniku pracuję już 6 lat. Zaczynałem przy Młodej Ekstraklasie. Przez rok byłem kierownikiem zespołu, a potem skautem. Od trzech lat pracowałem w sztabie trenera Nawałki. I właśnie w tym kierunku chciałbym dalej iść. Może ktoś kiedyś zadecyduje, by to mnie dać szansę?

To w końcu pan notował przecież wszystkie najważniejsze uwagi trenera Nawałki.

- Mowa zapewne o tym słynnym filmie? (śmiech) Canal Plus zrobił go bardzo dobrze. Nie odbieram go jako złośliwy. Uchwycono nas w czasie pracy, dodano ładny podkład muzyczny i wyszedł z tego fajny materiał. W czasie meczu robiłem notatki, które potem pomagały przy analizie spotkania. Wiadomo, że człowiek jest skupiony na tym, co robi, a nie na tym, by ładnie wypaść w kamerze. A to wszystko to oczywiście był tylko mały wycinek naszej pracy.

Film obejrzało już tysiące osób. Przyniósł panu popularność?

- Ludzie go oglądają, śmieją się i tyle. Popularność powinien odczuć ten, kto zrobił taki fajny film. Moja rola była drugoplanowa.

A kto teraz będzie notował uwagi trenera?

- Nasz sztab dopiero się dociera. Trener Wieczorek z pewnością rozdysponuje te obowiązki według własnego uznania.

Dla niektórych fanów odejście trenera Nawałki z Górnika to niemal koniec świata.

- Zmiany zawsze niosą ze sobą znaki zapytania. Trener Nawałka zrobił świetny wynik w Górniku i zawiesił wysoko poprzeczkę. Drużyna wciąż musi funkcjonować. Przychodzi nowy trener, który wprowadzi swoje zasady. Może wszystko będzie funkcjonować lepiej niż dotąd? Nie odczuwam, że w Górniku miał miejsce koniec świata.

b> Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Górniku Zabrze na Facebooku >>

Czy zatrudnienie Ryszarda Wieczorka w Górniku Zabrze to dobry pomysł?