Jeszcze więcej piłkarzy Górnika Zabrze podczas debiutu Adama Nawałki

Młodzi piłkarze Górnika Zabrze w nagrodę za wygranie rywalizacji w grupie II Śląskiej Ligi Juniorów Młodszych obejrzą na Stadionie Miejskim we Wrocławiu mecz Polska - Słowacja. 
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Górniku Zabrze na Facebooku >>

Piątkowym spotkanie debiutuje w roli selekcjonera Adam Nawałka, dotąd szkoleniowiec Górnika. Ekipa juniorów młodszych zabrzańskiego klubu, w której znajdą się także trenerzy Mieczysław Agafon i Sławomir Kapciński, pojedzie do Wrocławia w piątkowe popołudnie.

- Chciałbym, by ci chłopcy wyobrazili sobie, jakby to będzie, gdy kiedyś to ktoś z nich dostanie szansę gry z orzełkiem na piersi, a na trybunach będzie 40 tysięcy kibiców. Niech przekonają się, jakie możliwości stwarza piłka. Niech ta wizyta podziała na ich wyobraźnię - mówi Agafon.

- Nie wszyscy byli na tak pięknym stadionie, ale są i tacy, którzy byli na obiekcie Barcelony. To będzie podsumowanie ich dotychczasowej pracy, nagroda za to, co już osiągnęli. Przeżyją wspaniałe chwile, jak z 40 tysięcy gardeł popłynie Mazurek Dąbrowskiego. No i zobaczą w akcji byłego trenera Górnika Adama Nawałkę i, być może, piłkarzy zabrzańskich w debiutanckim występie w reprezentacji Polski - dodaje Agafon

Przypomnijmy, że szansę na grę w biało-czerwonych barwach mają Rafał Kosznik, Paweł Olkowski oraz Krzysztof Mączyński.

Nowa edycja Wygraj Ligę już jest! Załóż swoją ligę i zaproś znajomych do gry »