Sukcesów, sukcesów i jeszcze raz... stadionu. Życzenia urodzinowe dla Górnika Zabrze

Górnik Zabrze obchodzi w sobotę 65. urodziny. Czego z tego okazji życzą mu osoby blisko związane z klubem oraz jego wielcy konkurenci?
Stanisław Oślizło, doradca zarządu, legendarny obrońca:

- Na pewno życzę ukochanemu klubowi sukcesu sportowego. A byłby nim z pewnością 15. tytuł mistrza Polski. Uważam, że jest szansa i należy tego oczekiwać już teraz. Chciałbym też doczekać większej stabilizacji finansowo-organizacyjnej klubu. A przede wszystkim nowego stadionu. Wszyscy czekamy na niego z utęsknieniem. I jeszcze jedno życzenie - chciałbym w najbliższej przyszłości doczekać się godnego następcy na pozycji środkowego obrońcy...

Tomasz Młynarczyk, przewodniczący rady nadzorczej klubu:

- Życzę Górnikowi jak najszybszego dokończenia budowy stadionu, bo obecnie jest z tym problem. Do tego ustabilizowanej sytuacji finansowej, bo gra przy widowni ograniczonej do 3 tysięcy osób wpływa z pewnością na budżet klubu. Życzę też, aby sympatia, jaką darzą go kibice, pozostała niezmienna. Jeśli te trzy elementy się złożą w całość, to nadejdą sukcesy, których też oczywiście Górnikowi życzę.

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu Chorzów :- Górnikowi życzę na jubileusz tego samego, czego życzyłbym Ruchowi. Nowego stadionu! Bez nowoczesnego obiektu w naszych czasach każdy klub z ambicjami jest skazany na porażkę. Stadion to podstawa.

Hubert Kostka, legendarny bramkarz i trener Górnika:

- Górnikowi życzę przede wszystkim dokończenia budowy stadionu. Słyszałem, że są z tym problemy i roboty stanęły w miejscu. Nowy stadion powstanie więc pewnie dopiero za parę lat, a dobrze byłoby, aby mecze Górnika mogło oglądać więcej niż tylko 3 tysiące osób. Co do wyników, to tak naprawdę one są już teraz. Wystarczy spojrzeć, jakie miejsce Górnik ma w tabeli. Oczywiście, droga do odbudowy wielkiego zespołu jest jeszcze daleka.

Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski :- Życzę Górnikowi, aby - jak za dawnych lat - znów odnosił wielkie sukcesy. Klubowi życzę osiągnięcia stabilizacji, a kibicom wielu emocji związanych z grą zespołu. Do tych najważniejszych życzeń dołączam oczywiście te związane z nowym stadionem stadionem, by podczas meczów Górnika wypełniał się fanami do ostatniego miejsca. 

Adam Danch, kapitan Górnika Zabrze :- Górnikowi życzę przede wszystkim sukcesów sportowych, aby był stale tam, gdzie jego miejsce, czyli w ligowej czołówce. A do tego stadionu, by drużyna mogła grać przy pełnych trybunach.

Jarosław Kołodziejczyk, prezes Piasta Gliwice :

- Górnik jest naszym sąsiadem, więc z okazji urodzin życzę mu wszystkiego najlepszego i wielu sukcesów. Tematu nie chcę jednak rozwijać, bo zaraz ktoś mi zarzuci, że jestem kibicem tego klubu. Pamiętam, ile emocji wzbudziła wypowiedź Dariusza Dudka (drugi trener Piasta życzył swego czasu Górnikowi awansu do pucharów, co spowodowało protesty fanów - przyp. red.)

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza :- Życzę Górnikowi triumfów sportowych oraz tego by wciąż był wizytówką miasta i rozsławiał jego imię na świecie. Jednocześnie życzę, by wskazywał dobre wzorce dla młodzieży w jej edukacji sportowej, czy kibicowaniu.

Piotr Zawadzki, dziennikarz sportowy "Gazety" :- Sześć lat temu, kiedy sponsorem Górnika został Allianz, na fali powszechnego optymizmu - celem miało być mistrzostwo Polski w 2012 roku - napisałem w "Gazecie", co mi się marzy. Niewiele się od tego czasu zmieniło. Powtórzę więc kilka ówczesnych marzeń, które teraz proszę traktować jako jubileuszowe życzenia: "Że pojawienie się ekipy Górnika na każdym polskim stadionie znowu wywoła u kibiców przyjemne mrowienie w plecach. Że bycie fanem Górnika znowu stanie się ogólnopolską modą. Że w klubie pojawią się piłkarze, dla których gra w barwach Górnika stanie się wyzwaniem i powodem do dumy."

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Górniku Zabrze na Facebooku >>

Co bardziej pamiętasz z historii Górnika Zabrze