Sport.pl

Rzadki przypadek. Czołówka Ekstraklasy odzwierciedleniem ligowej tabeli wszech czasów!

Wygląda na to, że trudy eksperymentalnego sezonu ekstraklasy najlepiej znoszą drużyny, które mają największe doświadczenie w walce o mistrzowskie tytuły.
Latem rozpoczęły się ligowe rozgrywki, które rządzą się nowymi zasadami. Mistrza Polski nie poznamy jak dotąd po rozegraniu trzydziestu kolejek. Po zakończeniu sezonu zasadniczego liga podzieli się na dwie ósemki: pierwsza zagra o mistrzostwo, a druga o utrzymanie. Dotychczas zdobyte punkty zostaną wtedy podzielone na pół, a kluby rozegrają dodatkowe siedem spotkań w grupach.

Kluby na razie wstrzymują się z jednoznaczną oceną nowego systemu gry. Najczęściej powtarza się opinia: wnioski wyciągniemy po sezonie.

Zarzuty dotyczą najczęściej tego, że ligowe kolejki są rozwleczone na wiele dni, a piłkarze źle znoszą obciążenia związane z większą ilością spotkań. Odniósł się do tego Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który na Twitterze napisał. "W starym formacie piłkarze ESA [Ekstraklasy - przyp. red.] grali średnio co 10 dni mecz ligowy, dzisiaj wychodzi 8,1 dni. Rzeczywiście trudno to wytrzymać?"

Patrząc na czołówkę ligowej tabeli po zakończeniu rundy jesiennej można postawić tezę, że granie według nowych zasad najlepiej znoszą drużyny mające największe doświadczenie w walce o mistrzowskie tytuły.

Pierwszą piątkę tworzą zespoły, które pod względem ilości tytułów nie mają sobie równych w polskim futbolu.

1. Legia Warszawa (9)

2. Górnik Zabrze (14)

3. Wisła Kraków (13)

4. Lecha Poznań (6)

5. Ruch Chorzów (14)

Dla porównania tabela wszech czasów ligowych rozgrywek prezentuje się obecnie tak:

1. Legia Warszawa

2. Wisła Kraków

3. Ruch Chorzów

4. Górnik Zabrze

5. Lech Poznań

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Więcej o:
Komentarze (9)
Rzadki przypadek. Czołówka Ekstraklasy odzwierciedleniem ligowej tabeli wszech czasów!
Zaloguj się
 • wielkigornik

  Oceniono 27 razy 9

  a od kiedy Wisła ma 14-ście tytułów , to może Górnikowi w takim razie za 94 rok oddali 15-sty tytuł , a ja nic o tym nie wiem , to by była okazja do świętowania :)

 • lentner

  Oceniono 11 razy 3

  Wszystko fajnie, tylko ten LECHA Poznań coś tu nie pasuje ;)

 • lentner

  Oceniono 10 razy 2

  domin, oczywiście sytuację pod,, Wujkiem" skomentujesz po,, niebiesku" albo wcale się do niej nie odniesieaż :) Oczywiście Górnik Radlin miał honor i odwagę...No cóż, takie były wtedy czasy, że Ruch MUSIAŁ się wtedy przekształcić w Unię Chorzów, bo jako ciemieżniony,jedynie śląski klub nie miał po prostu innego wyjścia...:)

 • egon_olssen

  Oceniono 10 razy 2

  Daliście wczoraj lekcje patriotyzmu pod "Wujkiem"

 • lukiluk0101

  Oceniono 19 razy 1

  Wstyd to jest kibicować chorzowskim co gwiżdżą na Polski hymn :) używacie tego preparatu chorzowskie andruty hmmm braveran sponsor braci :) i sie gnieciecie jak w sumie brat z bratem pocharaten po waszemu napiszę po niemiecku :)

 • domin1920

  Oceniono 25 razy -5

  Te 4 miejsce w tabeli wszech czasów powinno być zarezerwowane dla Górnika Radlin. Wiemy , z relacji Gowarzewskiego i innych pismaków , ze Radlinianie mieli honor i nie pozwolili ministerstwu górnictwa notabene komunistyczno - stalinowskiego na to, żeby był Górnik Radlin klubem resortowym. no i przenieśli się do klubu bez ambicji czyli innego Górnika z Zabrza. Mnie by było wstyd kibicować tworowi bez ambicji do czasu...... właśnie ohyda !
  Oberschlesien - Katowice za Ruchem.

 • stroszek233

  Oceniono 51 razy -25

  maly gornik powinien oddac wszystkie tytuly z nadania PZPR I ZSRR "kupione" za wongiel i do Pekinu wynocha .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX