Kibice Górnika Zabrze odcinają się od antyromskiej manifestacji

- Wszystkie grupy kibiców Górnika Zabrze są apolityczne - napisali w specjalnym oświadczeniu fani zabrzańskiej drużyny.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Górniku Zabrze na Facebooku >>

Kibice Górnika odnieśli się w ten sposób do budzącej kontrowersje manifestacji, która ma odbyć się wkrótce w Zabrzu. Zaplanowano ją pod hasłem "Protest przeciwko cygańskiej przestępczości".

W internecie można było się natknąć na informację, że jednym z jej organizatorów jest nieznana dotąd grupa przedstawiająca się jako "Patrioci Górnika Zabrze".

Fani skupieni w oficjalnym stowarzyszeniu postanowili zareagować.

"Wszystkie grupy kibicowskie Górnika Zabrze stanowczo sprzeciwiają się, aby ich wizerunek był wykorzystywany do celów politycznych. W ostatnim czasie bardzo głośno jest o planowanej w Zabrzu manifestacji antyromskiej. Z tego miejsca wszystkie grupy kibiców Górnika Zabrze podkreślają, że nie były inicjatorami tej manifestacji, ani nie są w żaden sposób powiązane z osobami odpowiedzialnymi za jej organizację. Dlatego pisanie o sympatykach naszego klubu w kontekście niedoszłej manifestacji przez media jest wysoce niestosowne. Zaznaczamy, że wszystkie grupy kibiców Górnika Zabrze są apolityczne, a przekonania każdego sympatyka naszego klubu są sprawą indywidualną" - napisali fani Górnika.

Co bardziej pamiętasz z historii Górnika Zabrze