Powrót do kadry po 10 latach! Niespodziewane powołanie dla piłkarza Górnika Zabrze

Selekcjoner Adam Nawałka znów powołał do kadry swoich byłych podopiecznych z Górnika Zabrze. Zaskakujące, że wśród nich znalazł się Łukasz Madej.
W kadrze na styczniowe zgrupowanie ZEA znaleźli się czterej górnicy. Powołań dla Pawła Olkowskiego i Krzysztofa Mączyńskiego się spodziewano, bo oni mają za sobą już debiut w kadrze Nawałki. Pierwszy raz powołany został Mateusz Zachara, ale o nim też spekulowano od dłuższego czasu, że dostanie szansę w reprezentacji. Za to powołanie dla Madeja to już niespodzianka. Nawałka pracował z nim stosunkowo krótko, bo pomocnik trafił do Górnika latem. Co ciekawe, początkowo nie przekonywał do siebie trenera i był tylko rezerwowym. Gdy dostał szansę gry, wywalczył sobie miejsce w jedenastce.

Sam Madej też był zaskoczony powołaniem. - Miałem sygnały od trenera Bogdana Zająca, że jestem w grupie obserwowanych zawodników, ale raczej nie spodziewałem się powołania. Nie zmienia to faktu, że bardzo się z niego cieszę. Tym powołaniem sztab szkoleniowy reprezentacji pokazał, że nie liczy się dla niego wiek, ale to, w jakiej kto jest obecnie dyspozycji. Ja nie zamierzam przechodzić jeszcze na piłkarską emeryturę, ale nie jestem też młodzieniaszkiem. Czuję się dobrze i zamierzam podjąć wyzwanie - komentuje.

31-letni pomocnik ma już na koncie trzy występy w kadrze. Wszystkie zaliczył - jako rezerwowy - w 2003 r. Od jego ostatniego występu w reprezentacji minęło niedawno już 10 lat!

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Co bardziej pamiętasz z historii Górnika Zabrze