Nowy pomocnik w Górniku Zabrze. Dobry znajomy trenera Wieczorka

Ryszard Wieczorek, szkoleniowiec Górnika Zabrze, zdradza, że na pierwszych zajęciach po zimowej przerwie pojawi się nowy pomocnik.
Górnik rozpoczyna przygotowania do drugiej części sezonu 7 stycznia. Na pierwszych zajęciach ma się pojawić Rafał Kurzawa. Wieczorek zna 21-letniego pomocnika z czasów, gdy był szkoleniowcem Energetyka ROW Rybnik.

- To naprawdę niezły zawodnik, którego znam bardzo dobrze, gdyż prowadziłem go w Rybniku. Grał tam półtora roku i teraz będzie miał okazję sprawdzić się na treningach w pierwszej drużynie Górnika. Zobaczymy, jak będzie wyglądał w zajęciach, jak poradzi sobie na zgrupowaniu w Zakopanem - mówi Wieczorek.

Niestety, z pełnym obciążeniem nie będą mogli pracować Rafał Kosznik i Seweryn Gancarczyk, którzy od dawna zmagają się z urazami. - Na początek nie będą jeszcze trenowali z zespołem. Nie mają na to zgody lekarza. Ale w ich wypadku wszystko idzie w dobrym kierunku i bardzo na nich liczę - zaznacza szkoleniowiec.

- Mam nadzieję, że wyniki testów potwierdzą to, że zespół właściwie zregenerował siły i możemy przystąpić do ciężkiej pracy. Tego sobie życzę, zaś najważniejsze jest to, by było zdrowie. Naszym celem sportowym jest oczywiście wysokie miejsce w pierwszej ósemce, o które będziemy się bić wiosną. Wszystko jednak zależy od dobrych przygotowań zimowych - kończy szkoleniowiec.

Jesteś kibicem Górnika? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Co jest najmniej prawdopodobne w 2014 roku: