Ostra selekcja w Górniku Zabrze. Testowani piłkarze za słabi na wicelidera ekstraklasy

Górnik Zabrze podał kadrę na zgrupowanie w Turcji.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Górniku Zabrze na Facebooku >>

W sobotę w Sosnowcu zabrzanie rozegrali dwa mecze testowe. Najpierw ograli LZS Piotrówka, a potem zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec.

Te pojedynki były ostatecznym testem dla kilku graczy przymierzanych do Górnika. W zabrzańskim zespole wystąpili: Kelvin Bulaji, Dzikamai Gwaze (obaj LZS Piotrówka), Dawid Jarka (Polonia Bytom), Lukas Kuban (1. FC Slovacko), Rastislav Bakala (Dynamo Czeskie Budziejowice) i Stanisław Honczaruk (Wisła Puławy). Do Turcji nie poleci jednak żaden z nich!

Wśród 27 piłkarzy są za to pozyskani wcześniej Grzegorz Kasprzik, Robert Jeż i Szymon Drewniak, a także wracający z wypożyczeń Rafał Kurzawa i Marcin Wodecki. Nie brakuje też żadnej z gwiazd zespołu, co jednak nie oznacza, że jeszcze tej zimy nie zostanie sprzedany np. Prejuce Nakoulma.

Górnicy udają się do Turcji w nocy z niedzieli na poniedziałek. Samodzielnie mają dotrzeć tam Paweł Olkowski, Łukasz Madej i Mateusz Zachara, którzy uczestniczą w zgrupowaniu reprezentacji Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Kadra Górnika na zgrupowanie w Turcji

Bramkarze: Grzegorz Kasprzik, Pavels Steinbors, Norbert Witkowski.

Obrońcy: Błażej Augustyn, Rafał Kosznik, Antoni Łukasiewicz, Maciej Mańka, Paweł Olkowski, Boris Pandża, Oleksandr Szeweluchin, Tomasz Wełnicki.

Pomocnicy: Daniel Barbus, Szymon Drewniak, Bartosz Iwan, Robert Jeż, Rafał Kurzawa, Wojciech Łuczak, Maciej Małkowski, Łukasz Madej, Mariusz Przybylski, Radosław Sobolewski, Marcin Wodecki.

Napastnicy: Kamil Cupriak, Prejuce Nakoulma, Przemysław Oziębała, Szymon Skrzypczak, Mateusz Zachara.

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Gdzie wiosną objawi się nowy, nieznany szerszej publice, rewelacyjny piłkarz: